Avatar uživatele
Bronzový

Má člověk nárok na pauzu po čtyřech hodinách i při šestihodinové směně?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Za jakých podmínek má zaměstnanec právo na přestávku po čtyřech hodinách??
;-)
Víz Zákoník práce, §88 ( http://business.center.cz/… ).

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

ivzez

Zaměstnavatel je povinen zaměstnancům poskytnout přestávnku na oddech
a jídlo nejpozději po šesti hodinách (zaměstnancům ve věku do 18 let po 4 hodinách) nepřetržité práce.

Dobu přestávky určuje zaměstnavatel. Určí-li zaměstnavatel přestávku již po čtyřech hodinách práce, vztahuje se samozřejmě i na zaměstnance se zkráceným úvazkem.

Jiná situace by byla v případě přestávky po šesti hodinách práce. Pak by zaměstnanec se šestihodinovým úvazkem púřestávku čerpat nemusel.
_________

Poznámka:

Nominací odpovědi otázku předčasně uzavřete. Ne každý
Vám odpoví do diskuze, protože ta se tu moc nečte.

Avatar uživatele
Zlatý

ReHu

Gecco, bodik po půlnoci.
Ty mladý dneska nic nevydržej :-(

Avatar uživatele
Zlatý

gecco

;-))
Ba ba, to za našich (a zejmína mých) mladých let...
;-))

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.