Mr.Jan

Lze změnit název emailové adresy?

Odpovědi
Rančer

Ne, není to možné. Můžete si upravit jméno účtu či heslo, nikoliv ale název adresy. V krajním případě si lze založit nový účet.

Zdroj: https://suppor­t.google.com/ma­il/answer/8158?hl­=cs

Dochy

Souhlas jak s Rančerem tak s Arne. O co přesně Ti jde?
email ve stylu Moje.Jmeno@seznam.cz je zkrátka dán. Je to jedinečný identifikátor emailové schránky. Zpravidla necitlivý na velikost písmen, některé služby dovolují pohrávat si např. s tečkama v rámci uživatelského jména (např. pokud se nemýlím, tak PetrNovak@gmail.com a Petr.Novak@gmail.com) jsou adresy jediné schránky. To ale nemusí platit jinde – třeba u seznamu by to téměř jistě byli dvě různé adresy. Pokud chceš jinou adresu, musíš si založit další schránku (nebo ev. poskytovatel Ti musí dovolit vytvořit si alias) U běžných free emailů se to obvykle řeší založením druhého účtu a přesměrováním.

Existuje ještě jedna možnost. Součástí emailové adresy může být i jméno, které se má zobrazit. Pak třeba by B.N: mohla mít adresu:
Barbora.Novotna@seznam.cz
a později v rámci komunikace ve svém literárním okruhu používat:
„Božena Němcová“ <Barbora.Novotna@seznam.cz>

Primárně se adresátům bude zobrazovat jako odesílatel Božena Němcová, ale odpovědi budou chodit správně do původní emailové schránky.

Arne1

On ten dotaz není příliš srozumitelný, používají se v tom nejasné termity