Lesliiie

Jde změnit jméno na emailu?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli jde změnit jméno na e-mailu. Třeba mám e-mail Lenka.123@seznam.cz a chtěla bych si to změnit na Lenča.000@seznam.cz (příklad) Jde to vůbec?

Nejlepší odpověď
ondra07

No, podle mě tohle opravdu nejde :(
Maximálně si můžete změnit heslo, ale ne
už. jméno. Asi si budete muset založit nový email a pořádně si rozmyslet, jak si ho pojmenujete :)

Další odpovědi
quentos

obávám se, že ne, leda si založit nový s novým loginem.
S diakritikou bych byl opatrný, háčky a čárky se v adrese používat nedoporučuje. Jednou budete potřebovat komunikovat se zahraničím a adresát, pokud Vám bude chtít napsat, bude nahranej…

KdoSiOdJinud

někteří poskytovatelé free mailů tyto alternativy registrují rovnou např. gmail

Ale k tvé smůle seznam.cz nikoli – lenka.123 a lenca.000 jsou naprosto rozdilne schranky, řešením ti je registrace obou, a následné přesměrování jedné do té druhé a v té nastavit jako odesílání tu první :) Zmatené, ale snad pochopitelné :)

Popisoval jsem to kdysi i tu:
http://www.kdo­siodjinud.cz/zme­na-emailove-adresy-za-jinou-a-zachovani-prezdivky-a-naopak.a122.html

www

Nelze.
Můžeš všem známým pouze poslat new mailovou adresu. Starou adresu (maily) si nechat přeposílat do nové schránky. Časem tu starou adresu zrušit.

terry

Nejde to.
Ber to tak, že to je adresa. E-mailová adresa. To je jako když se přestěhuješ.
Všichni tví známí vědí, že máč adresu třeba Lenka.123@seznam.cz.

Kdybys ji změnila na Lenča.000@seznam.cz, nikdo by nevěděl, že to je tvá nová adresa.

Jde to jedině tak, že všem napíšeš svou novou adresu. Aby věděli, kam ti mají psát.
Na starou adresu ti ještě pošta chodit bude, tak ji budeš ještě pár měsíců kontrolovat a těm, kteří tam píší také napíšeš novou adresu.
Za čas už ti tam nebude psát nikdo a všichni budou používat adresu novou. A ta stará, když tam nebudeš chodit, se časem automaticky zruší.

A nezapomeň, háčky a čárky – Lenča – v e-mailové adrese nelze použít.

pusinka50

udělej si novou e-mailovu adresu, to je nejjednouší a do nastavení si dát přeposílat meily na původní adresu, dokud si na ni lidi nezvyknou a všem to napiš, že jsi si změnila adresu, meilových adres můžeš mít, kolik chceš

natys

myslím že ne tak na tuten nechod šest měsíců on se ti smaže a můžeš udělat jinej