annas

Víte, proč se v e-mailových adresách používá symbol @?

Byl vytvořen jen v souvislosti s e-mailovými adresami? Nebo je staršího data?

Nejlepší odpověď
anonym

@ čteme jako spojku „at“ (angličtina, slovník: http://slovnik­.cz/bin/mld.fpl?vcb=at&­trn=p%C5%99elo%C5%BE­it&dictdir=en­cz.en&lines=30&js=1)

… před spojkou je jméno uživatele a za ní server, na kterém je jeho schránka evidována.

takže adresu čteme
„john smith at nasa.gov“
v češtině by to bylo
„jarda novák na seznamu cz“
Doplňuji:
je to obecný symbol který ve významu slova „at“ můžete použít kdekoliv

Další odpovědi
panenka

Použití tohoto symbolu pro e-mailové adresy zavedl Ray Tomlinson v roce 1972.

Podle zavináče dokážou internetoví (spamovací) roboti rozpoznat mailovou adresu, kterou potom přidávají do databáze pro rozesílání spamu. Doporučuje se proto vyhnout se uvádění pro roboty rozpoznatelné e-mailové adresy (resp. zavináče) přímo na webové stránce a raději znak pro zavináč opsat nějakým pro člověka srozumitelným způsobem – např. jmeno (divné áčko) domena.cz.

U některých operačních systémů na Unix/Linuxové bázi rovněž v příkazové nebo stavové řádce odděluje jméno uživatele od jména počítače. V programovacím jazyku Perl je @ prefixem pro proměnné obsahující pole.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Za­vin%C3%A1%C4%8D