Dochy

Lze zjistit/nastavit bezpečnostní kód pro blokování hovorů?

Lze a případně jak zjistit nebo resetovat nastavit bezpečnostní kód pro blokování hovorů? Určitě jde,otázka je jak… Pravděpodobně jsem si s tím kdysi hrál a zablokoval roamingové volání a zároveň změnil kód. Aktuálně mám číslo převedené na firmu a v zahraničí jsem se poněkud divil. Z O2 mně vyrazí (firemní číslo) a jednatele firmy v O2 podle všeho odbyli, že tam nic takového nevidí…
Na SIM to vázané není, SIM mám novou. Jsem přesvědčen že O2 jsou jediní co s tím mohou něco dělat… (pokud by chtělůi či uměli)
Jedná se o blokování, které má většina telefonů v menu, ale je ekvivalentní k vytáčeným kódům typu 330#9999 (odblokování všeho, bezp. kód 9999)

Nejlepší odpověď
gecco

Zjistit bezpečnostní kód – ne.
Nastavit bezpečnostní kód – jen se znalostí stávajícího (´starého´ kódu).
___
Tento kód je vázán k nastavení sítě (účtu ´čísla´ u) operátora, je nezávislý na telefonu i na konkrétní SIM.
___
Jediné řešení, které mne napadá je, že – zodpovědná osoba (jednatel firmy u firemního čísla) musí operátora požádat o reset bezpečnostního kódu (třeba nastavení na defaultní „9999“) s tím, že se nesmí nechat odbýt někým na HotLine (je možné, že bude potřeba podat písemnou žádost o reset – netuším).
Pak půjde běžným postupem služby odblokovat či zablokovat a i nastavit nový libovolný bezpečnostní kód.
😉

Dochy

Kdybych stávající kód znal, samozřejmě bych se neptal 😉 reset na 9999 by byl plně postačující (a očekávaný výsledek) pokud bychom se prokopali na někoho schopného a zároveň ochotného… Kolega říkal že to zkusí ještě osobně, když telefonická žádost nevedla k výsledku (až tam bude mít cestu) Ale každé info které dostanem na přípravu je dobé 😉 Už to řeším příliš dlouho a zatím bez výsledku ☹ a vyzkoušet 10000 kódů ručně je trochu… vopruz… 1000 bych dal, ale 10000 je hraní na celý den

gecco

Nemyslím, že by ti systém dovolil ´brutal force´ (postupné testování kódů)…
😉
Hlavně, ať se kolega obrní trpělivostí.
Případně, pokud se cítíš asertivnější, než on – nech si od něj vystavit zplnomocnění k jednání v dané věci.
😉

Dochy

Jsem v trochu větší firmě. Tohle bude holt na něj. Tak pružní tu nebudem.
Zatím jsem neviděl žádné info o nějakém omezení na brutal force… ale on je problém získat vůbec nějaké info ☹ Tak kdo ví.

gecco

Tak ať to dobře dopadne…
😉
Já, když se naposled dohadoval s opem (před pár lety), byl jsem zralej na panáka (nebo infarkt)…
😉

Dochy

Jo, dík 😉
…když jsem jednal osobně na pobočce (guru) tak se zdál být ochotný i schopný (technický problém na mé straně). Na tel jsou zpravidla ochotní a někdy schopní (pokud jde o technickou záležitost). Pokud jde o vyúčtování a řešení nějakých problémů s vyúčtováním a tarify tak už jsou pouze zdvořilí (tedy pokud je zdvořilé říct někomu slušnými slovy že s volem se dál bavit nebudou) (mé zkušenosti s řešením různých problémů u O2…)