Avatar uživatele
Pokročilý

Lze, zapsat úraz, u něhož nebylo léčení delší než 3 pracovní dny, byl zapsán až 7 dní poté? Díky.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud vím, tak lhůta pro zapsání jsou hodiny.

zkusil bych zapátrat v http://www.bozpinfo.cz/


Avatar uživatele

Na téma pracovních úrazů byste našla odpověď i ve vyhledávači. před 106 dny jsem odpovídala na obdobný dotaz, že pravovní úraz má být sepsám do 5 dnů. Pokud do této lhůty přišel víkend, tak si zřejmě zaměstnavatel nelámal hlavu s tím, že překročil zákonem stanovenou dobu pro sepsání pracovního úrazu. Zákoník práce na toto pamatuje v §105, bod 3.

Viz příloha.
Pracovní úraz | Odpovědi.cz21. květen 2012 ... Dne 21.5.2012 měl manžel pracovní úraz.Zlomil si ruku v lokti.Zakopl o palety, když šel pomoci svému kolegovi,který na něj volal,aby mu ...
www.odpovedi.cz/…


Avatar uživatele
Zlatý

kde je psáno, že jde o pracovní úraz ?


Avatar uživatele
Zlatý

To, že se prošvihl nějaký termín, ještě neznamená, že se pracovní úraz nebude vyšetřovat. Ale ať už důvody byly jakékoliv, po sedmi dnech bude patrně obtížné dokazovat jak, co a zda vůbec se stalo. Proto je zapotřebí dělat bezodkladně záznam o každém incidentu, i když ještě není jisté, jestli to je pracovní úraz nebo nic.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 566
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.