Isabella18

Lze zachránit odřený lak na autě?

Dobrý den, auto stálo na náměstí a druhý den jsem našla takto odřený lak. Je možné to ještě zachránit svépomocí nebo to sama nedám a musí se přelakovat celý? Děkuji

Odpovědi
elkon

Pokud je to až na základ, tak jedině odborně opravit, pokud to chcete mít na úrovni. Toto rozleštit nejde.

dubraro

To by bylo potřeba zblízka prohlédnout. Pokud jsou škrábance do hloubky laku na vašem autě, bude třeba vytmelit a přelakovat. Pokud ale barva byla setřena z cizího auta a lak je pod ní v pořádku, bylo by možně to oleštit bez lakování.

Dvorka88

Když jsem měl staré auto, tak jsem to neřešil. Firmě se ale začalo konečně dařit, a tak jsem pro sebe a svého zástupce koupil nová auta. Nestálo to málo a já pořád přemýšlím, jestli se dá lak nějak impregnovat nebo nějak ochránit, aby auta vydržela co nejdýl lesklá? Jsou to dvě Q7, jedna v zářivě červené a druhá lesklé černé.

Renikled

Impregnace v podobě vosků a podobně na autě vždy vydrží jen chvilku a ještě k tomu se musí umět používat. Jestli máte o lak na autě strach, tak co ochranná fólie?

Dvorka88

Jaká fólie? To bych změnil barvu auta, kdybych to nechal potáhnout nějakou fólii, ne?

Renikled

To nemáte tak úplně pravdu. Já jsem to řešil pro našeho šéfa na jeho limuzíně. Starám se ve firmě o auta a jeho auto jsem nechal polepit ochrannou fólií od https://www.po­lepim.cz/folie-na-auta/ . Je dokonale průhledná, takže ani nepoznáte místa, kde fólie je a není. Jen s tou fólií je lak auta dokonale chráněný.

malinak812

Do opravy svépomocí bych se raději nepouštěl. Nemám s tím úplně nejlepší zkušenosti. Myslím si, že nejrozumnější řešení by bylo s tím zkusit zajet do nějaké lakovny, aby se vám tam na to podívali. Tam vám nejlépe poradí co s tím. Jestli jste z Prahy, tak můžu doporučit například tuto: https://www.united-6.cz/ Právě tam jsem jel se svým autem po mém zpackaném DIY pokusu o opravu.