Mart007

Lze vypočítat hmotnost vozu pokud znám “váhu” na jednom kole?

1. otázka – nejde o školní úkol?

Navrhněte sám, jak byste postupovat.

Nejlepší odpověď
Kepler

Ne, jen orientačně. Musel bys znát zatížení na každém kole, protože se váha nerozloží rovnoměrně. K tomu, že třeba náklaďák má přetíženou nápravu, to ale stačí.

Další odpovědi
aliendrone

Obvykle ne. Hufnágl to zmotal s tím čtyřnásobkem. Jednak hmotnost (zatížení) na nápravy nemusí být rovnoměrně rozdělena, to zaprvé a zadruhé existují i vícenápravové vozy (dokonce jsou často osazeny „tupláky“). ;) :)

Hufnágl

Násobíš to čtyřmi.

Kelt

No nevím. Když budu mít několik digitálních vah, na každou dám ruku a spojím nohy, chodidla budou na té třetí váze, budu tedy v podporu ležmo a ty se podíváš na jednu váhu a určíš, kolik vážím. Tady to bude asi to samé.

Mart007

OK, Díky