Sáva

Lze vylecit vitiligo u malych deti? Popr. jak?

Odpovědi
Cenobita

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vitiligo

Způsoby léčení:

kosmetická kamufláž – pomocí make-upu nebo pomocí samoopalovací­ho krému

pomocí léků – kortikoidů

světloléčba – ultrafialové záření. Některé české pojišťovny (např. OZP) tuto léčbu hradí.

repigmentace – implantace pigmentových kožních buněk do postižených míst

depigmentace – pokud je postižení velkého rozsahu, provádí se odstranění pigmentu ze zbývajících částí těla, aby došlo k jednotné světlosti kůže

Doporučuje se postižená místa neopalovat, respektive chránit opalovacím krémem s vysokým ochranným faktorem. Rakovina kůže u osob s vitiligem však obecně není známa. Dodržovat správnou životosprávu a vyvarovávat se stresovým situacím.