AnnMary

Lze stoprocentně odhalit AIDS při léčbě rakoviny?

Lze odhalit AIDS (případně nějaký problém s HIV) během léčby rakoviny?
Doplňuji:
Tak tedy, kdyby nemocný měl AIDS (ale záměrně ho na to netestovali), tak by to i tak výsledky ukázali?

Nejlepší odpověď
Pájo

Ano, lze. Laboratorně, díky následujícím dvěma technikám.

1.) ELISA pro určení virových peptidů.
2.) PCR pro určení virových nukleových kyselin.

  • Stanovení virových partikulí v krvi – antigen p24 (objevuje se během akutní HIV infekce a při AIDS).
  • Stanovení protilátek anti-HIV 1, anti-HIV 2 (objevují se 1–3 měsíce po infikování).
  • Stanovení množství CD4 lymfocytů:

    poměr CD4/CD8 – normálně 2:1, u AIDS 1:2;

    množství CD4 lymfocytů v μl krve – norma 1000, u AIDS pod 50.

  • Zvýšení hladiny β2-mikroglobulinu .

Další odpovědi
Wang

Jak píše Pájo. Ne, pokud by neudělali ta vyšetření.
Běžně se ta vyšetření ASI nedělají.