Zvonillka

Lze dělat jen brigády?

Může člověk fungovat jen tak, že by nabral více dlouhodobých brigád? Jak by to pak ale fungovalo s případnou podporou? Odvod soc a zdrav…? To si asi pak musí člověk platit sám a podpora nebude že…A co třeba jen jednu práci na zkrácený úvazek? Tady by Vám měli soc a zdrav uhradit oni a vy si pak můžete jen přibrat brigádu? Dočetla jsem se, že k práci mít lze brigádu do 10.000 a pak se nemusí nic odvádět státu, ale když to 10 přesáhne, tak už odvod je…a když má někdo třeba práci na poloviční úvazek a dvě brigády a obě brigády třeba každá za 8.000? To se bude nejspíše sčítat a bude to tedy 16.000 a odvoz už bude? Nebo platí každá zvlášť? Díky za rady popřípadě odkázání na stránku, kde si budu moct vaší odpověď ověřit

Odpovědi
autacek

Ptáš se na moc věcí dohromady a myslím pro tebe bude obtížné pobrat odpověď.

Jsi-li schopná dělat víc brigád, u každého zaměstnavatele se posuzuje výše odměny samostatně.

Proč se třeba nevrhneš na podnikání, pokud se cítíš na tolik pracovních úvazků? A ano, snaha odvést na odvodech co nejméně na tebe dopadne jak v oblasti důchodové, tak nemocenské, i v případné nezaměstnanosti.