dust8

Lze brát USA jako největší současnou hrozbu pro svět?

Hodně se mě líbí reakce na článek: Už nikdy znovu nevyhrožujte USA! Trump pohrozil Íránu zničením

Americký prezident Donald Trump pohrozil v neděli na Twitteru Teheránu, že pokud se pustí do války, bude to konec Íránu. Je to zatím nejdůraznější hrozba Íránu a představuje to další vyostření krize.

Co si myslíte reakci ke článku dole pod zdrojem?

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/blizky-a-stredni-vychod/505273-uz-nikdy-znovu-nevyhrozujte-usa-trump-pohrozil-iranu-znicenim.html

Reakce zde:
Hodně špatné je, když zemi s tak velkou armádou jako má USA – vládne duševně nemocný senilní narcis – tak jak Trump. Trump a USA je největší hrozbou pro mírový život na Zemi. Myslí si, že USA je všemocné. Ne není, je to jen předlužená imperialistická velmoc ve smrtelné křeči. Neustálá snaha USA o vyvolávání konfliktů po celém světě a o následném umístění svých zbraní a ekonomickou exploataci neokolonií je odporná. USA je největší hrozbou pro svět.

Nejlepší odpověď
Kepler

Mně připadají největší hrozbou právě arabské země s těmi jejími muslimskými teroristy. Neodvažuju se ani představit co by se stalo, kdyby se jim do rukou dostaly jaderné zbraně. A právě k jejich vývoji Írán směřuje. Takže potřebují klepnout přes prsty, ať se to někomu líbí, nebo ne. Zatím co USA ani Rusko jaderné zbraně nikdy nepoužili, muslimové toho jsou schopni. Není nad čím přemýšlet.

Další odpovědi
Rokio

Největší hrozbou pro svět je Severní Korea. Donald Trump je beránek proti Kim Čong Unovi.

hapiky

Každý si to může přebrat sám. Jestli se někdo cítí ohrožený od USA, je to jeho problém a jeho sevřený zadek.
Já vidím nebezpečí jen u teroristů, diktátorů, komunistů a různým pomatenců. Samozřejmě mohou i USA v tzv. národních zájmech napadnou slabší státy, ale nikdy v historii USA svévolně nenapadla žádný stát s demokratickým zřízením, což se u komunistů, diktátorů nebo nějaké chunty říct nedá.
V jakýchkoliv světových konfliktech USA vždy bránily demokracii, proti útlaku. To je důvod, proč jsou USA u diktátorů a fanatiků tak nenávidění. Kdo má důvod se bát, ať se bojí.

Edison

Rokio, promiň, ale seš úplně mimo… Se svým arzenálem, pokud jej vůbec Kim má si fak vyskakovat nemůže a on sám to moc dobře ví. Nejhorší je MOC. A tu Trumpetista prostě má. Tak si myslí… a klidně i něco vyprovokuje. A když ne přímo, tak nepřímo.

Drap

Myslím, že společně s islámisty se dělí o první místo. Nemyslím, že je to ale jen zásluha Trampa. Obávám se, že pokud by vyhrála Hillery, tak se snad už opět válčilo.

Kryšpín

Má USA nejsilnější armádu a pokud napadne další stát, příčina se najde je zapotřebí použít staré zbraně, vyzkoušet nové, Rusko bude vykřikovat poté se tam možná také trochu bude angažovat dále budou mít kšefty humanisti, výrobci léků, OSN bude schůzovat a pojede se dál.

anonym

Donald Trump zřejmě vyvolává ten dojem. Vytvořil ve světě tento dojem svým nepředvídatelným jednáním naivního fracka, co má na všechno „jednoduché řešení“ , nikdy se s nikým nepotřebuje radit a hlavně nikdy se nemýlí ani nikdy nepřizná jakýkoliv omyl. Bohužel, je to čistokrevný autoritář který by spíš zapadl do strany Jednotné Rusko po boku Putina kterému ostatně před volbami několikrát vyjádřil svůj obdiv. Tento cvok co má v hlavě jen fóbii z cizinců a touhu postavit zeď na hranicích teď bohužel stojí v čele naštěstí stále ještě demokratické země. A to je nakonec podstatné. Demokracie je v USA tak silná a institucionálně zakotvená, že ji ani Trump za dobu svého funkčního období nedokáže zcela zničit, to je můj názor. Z USA díky tomuto člověku není už tak spolehlivý partner jako dříve, a v mnoha ohledech se chová naprosto iracionálně, na druhou stranu funkční období Trumpovy hrůzovlády má brzký konec a situace se snad opět zlepší.

Mariii

Obávám se, že ano :(

EKSOT123

U těch správných arabských písní na Youtube jsou tisíce komentářů, kde se člověk dočte o jejich snech o zničení Západu a Izraele. Tyto choutky jsou navíc podporovány různými proroctvími arabských vizionářů. Politika USA sice není úplně čitelná, přesto bych souhlasil s Keplerem, že muslimové jsou větší hrozba. A když jde v otázce o to, jaká by měla být ta nejlepší politika zrovna vůči muslimům, tady je dobrá rada drahá. Islám nepřišel na Zem jen tak bezdůvodně.

Edison

Já jen malinko poopravím Ge0rgeho: Prezident v má právo na 90 (nebo kolik) dní bez souhladsu kongresu nasadit armádu kdekoli na světě. A důvod si dydcky najde, především Trumpetista. A za 90 dní už se něco velmi aktivně vyvolat, ba dokonce i zničit dá.