Beer4Real

Kdyby Severní Korea vyvolala válku, kdo by byl její spojenec?

Zajímá mě kdyby se S.Korea dostala do konfliktu třeba s J.Koreou nebo jinou zemí kdo by se jí zastal a kdo by válčil po jejím boku.
Většina světa politiku a plány jejim režimu odsuzuje, je ale někdo kdo by jim pomohl?
Proč by si S.Korea zahrávala když ví že by válčila proti většině?
Díky za rozumné odpovědi.

Nejlepší odpověď
mosoj

Kdyby byly ryby ....... víte kde ......
Tak nebudou rybníky. Severní Korea má dost přívrženců ( nikoliv Rusko nebo Čína) aby způsobila hóódně potíží celému světu . To si jako myslíte že by se Korea smetla s povrchu zemského ? Jo a ty 10 minutové války si nechte jako pohádky pro někoho jiného. Podívejte se na Afganistán a jeho historii .

Další odpovědi
Skeptik

Maximálně tak Írán nebo jiné podobné izolacionistické státy. Myslím, že pokud se zastat KLDR, tak jejího lidu. Tamní politické elity a vládnoucí rodina Kimů už celá desetiletí vykořisťuje své občany na úkor jejich duševního i fyzického zdraví.

ten který je

Po boku KLDR by stála KSČM,v čele se soudruhem předsedou Vojtěchem Filipem.

anonym

Pakt s ní má Čína Rusko a Írán takže by nikdo proti neměl šanci ..
Doplňuji:
zzzzz: A co že mají právo veta a že jsou v OSN , tam je i Egypt nebo Moldávie nebo Sýrie a stejně jsou tam občanské války a nepokoje a denně umírá stovky né li tisíce lidí ( nemluvě o tom jak teď Gaza odstřelovala Izrael ) :D , takže to s tím nemá absolutně nic společného , jde o to že SNS komplet má pakt s Čínou sv.Koreou Íránem je vlastně odpověď na Nato a kdyby Korea napadla členský stát tak ho i bez mandátu OSN může ( spíše musí ) ostatní členové bránit , i když je fakt že to není stoprocentní ( 2, světová je toho sama důkazem že pakty nic neznamenají jde spíše o to kdo komu více vyhovuje ) a věřte že USA leží v žaludku už skoro všem státům a to že je vojenská velmoc už je také starý fakt a dávno neplatí díky válce v zálivů a utopených billiónech dolarů v ní , ale spíše pravděpodobnější scénář by byl že kdyby to nezašlo do vážných konfliktů tak by čína jako velká sestra Koreu uklidnila a to i pod hrozbou vojenských sil nebo zastavení dodávek humanitární pomoci , ale kdyby to bylo na ostří nože věřím že by severní korea měla dost spojenců …

anonym

ta vojna by trvala 15 minut.
umlatili by ich vsetci, pretoze dnes uz aj Cina a Rusko vie, ze by to bol koniec.
Snad mozno v Irane a Pakistane by boli mesity plne, ale tam by to asi poriesili americania a rusi by sa mozno pridali.
politika – nepolitika, ved komu by potom ti papalasi z atomovych krytov vladli?

takze je to asi jasne. je to len take kikirikanie na malom hnojisku.

Fienir

KLDR odpálila raketku
http://zkraco­vatko.cz/0aqo­UH

zzzzz

Čína a Rusko s ní sice paktují, ale jsou členy OSN a hlavně jsou ve stálé radě OSN, takže mají i právo veta. Myslím si, že pokud by došlo k válce, tak by je Korea přestala zajímat. Čína vydělává obrovské peníze na Evropě a USA, proto si myslím, že by se postavila na jejich stranu.
Doplňuji:
sengKs
OSN má skoro 200 států, ale v radě bezpečnosti OSN je jen 5 stálých členů a mezi ně patří Rusko a Čína. Tyto státy mají obrovskou moc a nevěřím tomu, že skrz KLDR by se o to chtěli připravit. Když se na to podívám ekonomicky, tak u nás skoro vše je made in china. My vytváříme Číně zisk, KLDR ne. Proč by se Čína o ten zisk připravila?

Conchus

Já bych jim pomohl, protože mají nejkrásnější slavnostní pochodový krok. Jinou odpověď na svou otázku nemůžeš očekávat.