Niikii

Literární druh, který je založen převážně na dojmech, náladách, myšlenkách

A Lyrika to není

Nejlepší odpověď
annas

Otázku jste položila špatně. Popletla jste pojmy.

LIterární druhy (někdy se uvádí i literární žánry) jsou lyrika, epika, lyrikoepika. V druhém pojetí próza, poezie, drama.

Jinak umělecký směr, který je zaměřený na dojmy, nálady se jmenuje impresionismus.

Slohový útvar úvaha vyjadřuje vlastní myšlenky, dojmy, nálady.
Doplňuji:
Ještě jsem v první větě zapomněla doplnit drama.