standas

Likvidační zůstatek

dobrý den, pokud se píše o podílu na likvidačním zůstatku, znamená to i podíl v případě ztráty??

děkuji

Odpovědi
standa

Pokud je „likvidační zůstatek“ záporný a jeho velikost je větší než vklady společníků, tak likvidace končí PŘEDLUŽENÍM:

  1. v případě OMEZENÉHO ručení, nebude likvidace přecházet v konkurz, jelikož není žádný majetek na úhradu konkurzního řízení a bude pokračovat likvidace… až do podání návrhu na výmaz společnosti.
  2. v případě neomezeného ručení (veřejná obchodní společnost) likvidátor uplatňuje úhradu zbylých dluhů na společnících, kteří mají osobní ručení…