jahel

Likvidace sro

Jaké doklady se předkládají na OR při žádosti o výmaz sro

Nejlepší odpověď
standa

Spolu s Návrhem na výmaz z obchodního rejstříku se přikládají i tyto PŘÍLOHY:

  1. rozhodnutí společníků o zrušení společnosti s likvidací,
  2. notářský zápis osvědčující rozhodnutí valné hromady o zrušení společnosti s ručením omezeným
  3. zápis o jmenování likvidátora,
  4. souhlas správce daně s výmazem právnické osoby z obchodního rejstříku
  5. doklad o zveřejnění rozhodnutí o zrušení společnosti podle § 73 obchodního zákoníku
  6. potvrzení územně příslušného státního oblastního archivu podle § 75a odst. 2 obchodního zákoníku