Rocker

Likvidace auta

Před 3roky jsem koupil ojeté auto na ND.Původní majitel ho odhlásil,já ho na sebe už nepřihlašoval.Co všechno musím vyřídit,chci-li se ho zbavit (vrakoviště apod.)?

Nejlepší odpověď
anonym

Je třeba auto přepravit na to zmíněné vrakoviště a zaplatit poplatek za likvidaci. Něktará vrakoviště jsou natolik seriozní, že ještě za vrak vyplatí cenu za druhotné suroviny. Případně o částku za ně sníží platbu za „vrakovné“.
SPZ by měly být odevzdané, pojistku jste žádnou určitě neměl na ND uzavřenou, auto bylo určitě odhlášeno z provozu, takže vlastně již není dále co řešit. Ověřte si pro každý případ na policii, že tomu tak skutečně je.

Další odpovědi
cukrar

Rockere, to záleží jak hodně máte vozidlo rozebrané. Zřejmě budou chtít na vrakovišti klidně i poplatek za neúplnost vozidla. Dají Vám dokument pro evidenci vozidel. Ověřte si dopředu, zdali je firma oprávněna vydávat tento dokument. Pak s tímto dokladem dojdete na evidenci, za 800Kč dokončíte převod na sebe a hned vyřadíte z evidence. ČKP Vás pak jistě vyzve z uhrazení příspěvku nepojištěných vozidel. Páč od doby odhlášení do vyřazení nemáte pojištění. Na policie nechoďte, páč tam Vám nic neřeknou…jak píše ocko, a urcitě není odhlášeno z provozu… bohužel ocko se mýlí.

honza19hk

U nás se to řeší tankem,odhlásíš , přejedeš tankem a pak šup do šrotu.

Honzyn14

Já jsem zrovna minulý měsíc řešil likvidaci auta v Praze a vzhledem k tomu, že jsem poslední dobou kvůli covidu hodně pracovně vytížený (to jsem asi jeden z mála, když všichni ostatní o práci přicházejí), tak jsem to nechtěl řešit na vlastní pěst. Dal jsem to tedy na starost firmě https://zahoto­ve.cz/ a nemusel jsem vůbec nic řešit 😉