Avatar uživatele
Rocker

Likvidace auta

Před 3roky jsem koupil ojeté auto na ND.Původní majitel ho odhlásil,já ho na sebe už nepřihlašoval.Co všechno musím vyřídit,chci-li se ho zbavit (vrakoviště apod.)?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4411 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Je třeba auto přepravit na to zmíněné vrakoviště a zaplatit poplatek za likvidaci. Něktará vrakoviště jsou natolik seriozní, že ještě za vrak vyplatí cenu za druhotné suroviny. Případně o částku za ně sníží platbu za „vrakovné“.
SPZ by měly být odevzdané, pojistku jste žádnou určitě neměl na ND uzavřenou, auto bylo určitě odhlášeno z provozu, takže vlastně již není dále co řešit. Ověřte si pro každý případ na policii, že tomu tak skutečně je.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cukrar

Rockere, to záleží jak hodně máte vozidlo rozebrané. Zřejmě budou chtít na vrakovišti klidně i poplatek za neúplnost vozidla. Dají Vám dokument pro evidenci vozidel. Ověřte si dopředu, zdali je firma oprávněna vydávat tento dokument. Pak s tímto dokladem dojdete na evidenci, za 800Kč dokončíte převod na sebe a hned vyřadíte z evidence. ČKP Vás pak jistě vyzve z uhrazení příspěvku nepojištěných vozidel. Páč od doby odhlášení do vyřazení nemáte pojištění. Na policie nechoďte, páč tam Vám nic neřeknou…jak píše ocko, a urcitě není odhlášeno z provozu… bohužel ocko se mýlí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
honza19hk

U nás se to řeší tankem,odhlásíš , přejedeš tankem a pak šup do šrotu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Honzyn14

Já jsem zrovna minulý měsíc řešil likvidaci auta v Praze a vzhledem k tomu, že jsem poslední dobou kvůli covidu hodně pracovně vytížený (to jsem asi jeden z mála, když všichni ostatní o práci přicházejí), tak jsem to nechtěl řešit na vlastní pěst. Dal jsem to tedy na starost firmě https://zahoto­ve.cz/ a nemusel jsem vůbec nic řešit 😉

před 1155 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek