Vyřazení vozidla z registru?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ,právě mi končí technická a oprava(nosníky a prahy) by stála víc než celé auto, Pokud bych chtěla auto prodat na ND (motor je zcela o.k.) a vyřadila bych vozidlo z registru pro jeho nevyužití. Může eventuélní zájemce ,který bude šikovný a auto si opraví jej znovu zaevidovat? Nebo je jednoduší prodat auto bez TP tak jak je a jak je to pak s ekologickou daní?

Nejlepší odpověď
kropitko

Prostě prodejte auto i s TP a je po starostech.

Pokud bude vůz vyřazen z evidence, tak se už zaevidovat nedá.

Další odpovědi
cukrar

Auto prodat na náhradní díly můžete, ale … Páč abyste měla klid od úřadů, musela byste vozidlo odhlásit na kupce. potud je vše OK.
Kupec si pak může dělat co chce. To by bylo asi nejlepší pro Vás. Ale nedávejte z ruky techničák, pokud tam Vy osobně nenecháte zapsat kupce!!!
Taky můžete vozidlo vyřadit (nevratně) z provozu a to dvojím způsobem. Buď odevzdáte vozidlo na ekologickou likvidaci a dostanete doklad. Na tomto základě Vám zdarma a bez problému vozidlo vyřadí.
Pak je druhá možnost, ale liší se od ochoty uředníku.
Vyřadit vozidlo na zánik využití, dle zákona 56/2001 §13. Bohužel některé evidence vozidel Vám velice pomůžou a vyřešení trvá asi 5 minut, na jiných musíte několikrát na úřad a doplňovat i nesmyslné požadavky.
Pokud máte ještě nějaký dotaz, nebo máte zájem o Žádost o vyřazení vozidla, metodický pokyn ministrestva dopravy, rád vám poradím, popřípadě zašlu.
Auto neprodávejte bez techničáku!!!
ICQ 55180641

jaroš

K dnešnímu dni není potřeba dokladu o ekologické likvidaci.Rušil jsem to tento týden.
Stačí auto odhlásit na odboru dopravy na městském uřadě.Pak na pojišťovně.

jancacv

dobrý den,vyprdněte se na prodej,dejte ho rovnou do šrotu,tam vám vystaví papír že auto zlikvidovali a pokud je to dobrej šroťák nic po Vás nebudou chtít platit stim papírem půjdete na evidenčku odhlásíte ho vrátíte značky a s doklady otom že auto bylo vyřazeno dojdete na pojišťovnu odhlásíte pojistku a máte padla,pokud ho prodáte tak ještě budete platit nějaký daně bo co,to nemá cenu ne?na ten šroťák si vemte i velkej techničák někdy ho chtěj tak at němusíte 2×,mějte se,ps,jo a vyjezděte co nejvíc benzinu jinak ty prevíti si to odcucaj a m,aj to zadara:-) pak si vyberte veškerou povinnou výbavu a věci který si ztoho auta chcete vzít