Avatar uživatele
david22

Lidi, proč se rozvádíte?

Dělám si zde takový malý průzkum. Otázka směřována pro všechny, kteří si prošli rozvodem. Napište zde prosím důvod. A buďte konkrétní.
Doplňuji:
Braník: to nevadí. Pokládám si podobnou otázku, ale opačně: Proč by to nemohli sem napsat? Pokud za to mohou, tak tím spíš.
Pokud za to nemohou, tak jsou v tom nevinně a ať to napíšou.

Jen ať jdou pěkně s kůží na trh, jak se říká.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, bolak, anonym před 4080 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Jsem přesvědčen, že chyba vždy na obou stranách. Na některé více , na některé méně, ale vždy za to mohou oba dva.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Domnívám se, že za to nemohou ani příp. klimatické změny ani špatné zákony, nýbrž skutečnost, že naše společnost přestala dbát dobrých mravů a respektovat i ty nejzákladnější atributy jako je závazek učiněný podáním ruky, čestné slovo jakož i slib manželský.
Možná je třeba se nejddříve ptát proč vůbec tak málo partnerů vstupuje do manželství. Je zde snad na vinně opožďování psychické vyspělosti, sobeckost nebo laxní přístup k základním životním hodnotám? Souvisí daný stav s úpadkem víry a je nutným důsledkem nynějšího úpadku a marasmu celé naší společnosti na jelhož konci naše potomky čeká něco jako boj o holý život a soužití v tlupách?

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit


Avatar uživatele
radce

Nejčastějším důvodem rozvodu je svatba.
Bohužel jako stále šťastně svobodný více nemohu říct…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
franku

Vina je vždy na obou stranách.Jak na straně manželky,tak na straně tchyně. P.S: Jsem ženatej a nikdy jsem se nerozvedl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Braník

Davide,proč by ti to sem lidé psali,že se rozvedli?myslím ,že takových bude asi málo co se tím rádi pochlubí a pokud ano,tak to budou právě ti ,kteří za ten tozvod vůbec nemohli a vina byla tedy na druhém .
Doplňuji:
ono je to dost blbý,když se dva lidé předtím tak milovali a ted se najednou ocitnou před rozvodovým soudem

Upravil/a: Braník

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
studium

Prvotním předpokladem rozvodu je špatný výběr partnera.Ohromná naivita v době,které se říká zamilovanost-alkohol,drogy,up­řednostnění kamarádů před partnerem už v této době.Občas hraje i nastavení psychiky po nějakém traumatu.Já jsem se rozvedla pro domácí násilí.Podcenila jsem jasné signály již v době nesezdaného soužití-ano v tom spočívalo mé provinění.Dnes jsem vdaná, mám spolehlivého partnera a světe div se-byli jsme si dohozeni lidmi,kteří nás dobře znali.Dříve se říkalo-rodina je základem státu,dnes je základem státu ekonomika,dravost atd.Rodiny si neváží ani naši představitelé-kolikátý předseda vlády opouští svou manželku?!A proč se lidi neberou?I v tom je ekonomika-žena si nechá určit výživné na dítě od druha,ale dál žijí společně a sociálka cvaká.To je jen jeden z příkladů...­.......

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

rozchody tě nezajímaj? :)

před 4080 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
david22

Ne tolik.
Dělám si zde malý sociologický průzkum. V ČR se rozvádí každé 2. manželství. Tragédie.
Vypadá, že se zde nikdo nechce otevřít.

před 4080 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Tady z nikoho nic nevymáčkneš :) založil sem ti dotazník na vyplňto, ale výsledek bude až za 30 dní, zatím se zkus zeptat třeba na lide.cz nebo někde kde maj tohle téma otevřený už roky > https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=ope­ra&q=rozveden%C3%AD+dis­kuze&sourceid=o­pera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

před 4080 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek