Avatar uživatele
cappuccino

Libi se vam, ze nemocnicni personal ma barevne odlisene plaste a operateri hezky barevne cepicky?

Mne to prijde opravdu prakticke. Uz na chodbe poznate, kdo je kdo!

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Ametyst, Filip84 před 75 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Celkem ano, je to šikovné rozlišení personálu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

45. rok pracuji ve zdravotnictví.
Díky mamince a dalším příbuzným, se ve zdravotnických zařízeních pohybuji, přes 60 let.
Celé ty roky bylo oklečení zdravotníků, barevně odlišené. Podle postavení, vzdělání, podle profese.
NZP růžová, šedá, žlutá, jemný proužek (šedivo a modro bílý – úklid a pomocníci v kuchyni), v kombinaci s bílou, když se nosily zástěry (bílé a čepce. Těhotné, měly bílou „zástěru“, jako druhé šaty, na těch barevných.
SŠ (nyní VOŠ, VŠ) = sestry modá/bílá, šaty a zástěra.
Laborant, všeho druhu = bílá, kalhoty, košile, triko, plášť.
MUDr. = bílá, košile, kalhoty, plášť.
Na operačních sálech, byl mudůr zelený.
Svetry jsme nosili své, když bylo chladno. Zejména na chodbách atp.
Dnes i středně modrá, tmavě modrá. Co kdo chce. Co kdo má. Co se komu líbí.

Dnes je barevné odlišení trochu jiné. Odlišné
Někde přibyly barvy (oranžová, tmavě modrá, strakatá, pro sestry zelená/bílá. Všude jinak.
V soukromých ordinacích, libovolně, včetně civilu.
Do výbavy přibyly vesty a mikiny.
Často též barevně odlišné, v rámci jedné nemocnice.
V soukromých, malých zařízeních, co kdo má, pořídí si, chytne…..
Je mi úplně jedno, jak je personál oblečený 😉
Zajímá mne chování, specializace, úroveň znalostí a dovedností.
Příliš barevní papoušci, se mi moc nelíbí.
Na dětském oddělení je to vítáno 😉

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Je mi to jedno. Kdybych musel do nemocnice, tohle by mě vůbec nezajmalo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

To může být, ale nemusí. Není to centrálně nařízeno, každá nemocnice si to řeší sama. Doby, kdy měly sestry modrou košilelu, bílou sukni s kšandama zapnutýma do kříže a na hlavě srandovní bílou lodičku nebo co to bylo, a úplně stejně od Aše až po Mosty u Jablunkova, nebo spíš po Čiernou nad Tisou, jsou pryč.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Ne, nelíbí.

Je pravda, že já jsem byl naposledy v nemocnici hospitalisován jako dítě, a tak nějak to beru, že nemocnice je krajní možnost, protože je docela značná pravděpodobnost, že tam toho víc chytneš, než vyřešíš, nicméně když už by bylo potřeba, tak bílá je bílá.

Nevím, tak nějak to vzbuzuje důvěru. Já rozhodně nejsem konservativní člověk, ale v tomto asi ano. Navíc, na tý bílý je všecko hned vidět, jedno s druhým.

Takže: ne, nelíbilo by se mi to. Nemocnice a nemoci jsou důležitá věc, a k důležitým věcem je potřeba přistupovat důležitě. To není hejchuchu tralala, he, podívej, máme nový obleček & sexy sestřička! 🙃😅

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Disraeli

Rasismus a diskriminace v praxi… takhle odlišovat podle barev. 😅😆

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cappuccino

Emefej: ono kdyz je clovek zdravy, tak je mu to jedno. Ale treba tezce nemocni pacienti nebo pacienti po narkoze, kteri maji delat co sami se sebou, jiste takove ulehceni rozliseni personalu uvitaji.

Avatar uživatele
da ny

cappuccino
Nic nového .Jen se někde barvy změnily, v barevný cirkus 😉
Jmenované pacienty, nezajímá, co kdo má na sobě.
Zajímá je, jak se personál chová, jakou poskytuje péči, službu.

Avatar uživatele
da ny

Takový pacient, je rád, že ho někdo nakrmí, umyje, převáže, podá mísu(bažanta, přebalí…,
něco podá, oblékne, zvedne, donese, otevře (šuplík, lahev s pitím, onmo, dveře…)
Šetrně, bez spěchu, prohodí nějaké slovo, podaruje úsměvem…
Je mu úplně jedno. jestli je to doktor, sestra, sanitářka, ošetřovatelka nebo uklízečka.

Avatar uživatele
Filip84

dany: 👍😃

Avatar uživatele
cappuccino

@da ny: Tak ja mam zase zname, kteri to ocenili. Hned vedeli, jestli mluvi s medikem, se sestrou, lekarem.
Mas pravdu, ze ta pece je na prvnim miste. Ale tohle barevne rozliseni je hezke a prakticke.
Ale nazory se muzou ruznit!!

Avatar uživatele
da ny

Informace vždy jen od lékaře. Rady i od sester (hlavně od nich, když jsou zkušené).
Jak jsem již psala, 80 let, mám, podle barevného odlišení oblečení, jasno.
Kdo je kdo. Medici a sestry žákyňky, měli vždy cedulky s označením.

Avatar uživatele
da ny

Mám to dnes „na koktání“ 😉
Vím, o čem píši. Okusila jsem z obou stran.
Mám za sebou 4 operace (u 2 šlo o život), cca asi 10 hospitalizací, s pobytem od jednoho týdne do tří měsíců. Ve FN i okresních. O příbuzných a rodinných příslušnících, ani nepíši (nepočítaně).

Nový příspěvek