athena02

Líbí se Vám jméno Míša?

Michaela zní fajn,dokonce noblesně,ale nikdo mi tak neříká:)A připadá mi,že Míša zní dětinsky nebo jakože mě nikdo nemůže brát moc vážně nebo jako ženu:)Jaký je Váš názor?

Nejlepší odpověď
Andělé

Dlouhá jména si přirozeně zkracujeme,lépe znějí a tím se nám dobře vyslovují.Např.mé známé Kátě nikdo neřekne Kateřino,ale Káto,Katko apod.
Vůbec si nemyslete,že Vás neberou jako ženu vážně,naopak je to více osobní a přirozené.
Já mám radši,když mě jmenují Jíto,než Jitko.Mám tak milý pocit,že mě mají rádi…:-)

Další odpovědi
myšpulín

Taky se jmenuji Michaela a jsem se svým jménem moc spokojená, vůbec mi nevadí, když mi říkají Míšo. Rozhodně mi to dětinsky nezní a jsem ráda, že mi neříkají Mišulko nebo Michalko, to bych pak považovala za dětinské.

hanulka11

Míša nezní vůbec dětsky , je to důvěrné oslovení .
Dětské je Mišulka, Mišulinka.

michael69

No rozhodně! Já jsem křtěný Michael.V rodném listě mám ale Michal.Míša mi neřekl nikdo už hodně dlouho.Naposled mi takto řekla má první láska a to už je sakra dávno. :))

tatanka

Michaela je opravdu dobrá! Znamená podobná Bohu. Též se dá použít Michala.