cappuccino

Libi se vam cervene uniformy kralovske gardy?

Cervene uniformy s vysokou medvedi cepici dodavaji kralovske garde dustojnost. Barva i provedeni jsou primo pastva pro oci.
Libi se vam?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Líbí. Je to i jeden ze symbolů monarchie. Všimla jsem si, když jsme u těch červených kabatů, že na pohřeb kralovny přijela i kanadská jízdní policie: jezdci na koních, v červených kabátech a kloboucích. Canadian mountain police.

Další odpovědi
marci1

Líbí, jsou krásné. A to jsem ani nevěděla, že existuje kachnička-gardistka do vany: 🙂
https://vodni-hracky.heureka­.cz/pragueduc­kstore-kachnicka-do-vany-kralovsky-gardista-bud0877/#speci­fikace/

aliendrone

Ne, jakkoliv chápu, že jde o britskou tradici snad od dob zavádění unifikované výstroje (Angličané = červenokabátnící). Na blbější a nepraktičtější barvu se nezmohli ani Rakušáci (bílé uniformy) a to včetně uherských pluků (všechna ta zbytečná cigrlátka, lemování kožíšky, zlaté výšivky – eh, to by si na sebe nenavlékla ani nejposlednější coura)! Ta čepice tomu dodává korunu, možná překonává šaškovitostí „banána“ pruských granátníků Fridricha II. Velikého. :)

Slušivou uniformu měli jen Vůdcovi vojáci (včetně SS), ale to je pochopitelné, když ji navrhoval Hugo Boss. ;) :)

elkon

Je to jako od cirkusu.

Rokio

Ano, připadají mi krásné.

paul1

Nevypadají špatně, ale jsou nepraktické. Sem tam bylo vidět, jak některým zapadla čepice na oči tak, že téměř neviděli.

mvk

2Ametyst
Royal Canadian MOUNTED Police

Ametyst

jj, přesně. Díky. Hodila jsem to tam pro nalezení obrázků.