Avatar uživatele
cappuccino

Libi se vam cervene uniformy kralovske gardy?

Cervene uniformy s vysokou medvedi cepici dodavaji kralovske garde dustojnost. Barva i provedeni jsou primo pastva pro oci.
Libi se vam?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? paul1, marci1 před 591 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Líbí. Je to i jeden ze symbolů monarchie. Všimla jsem si, když jsme u těch červených kabatů, že na pohřeb kralovny přijela i kanadská jízdní policie: jezdci na koních, v červených kabátech a kloboucích. Canadian mountain police.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Líbí, jsou krásné. A to jsem ani nevěděla, že existuje kachnička-gardistka do vany: 🙂
https://vodni-hracky.heureka­.cz/pragueduc­kstore-kachnicka-do-vany-kralovsky-gardista-bud0877/#speci­fikace/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Ne, jakkoliv chápu, že jde o britskou tradici snad od dob zavádění unifikované výstroje (Angličané = červenokabátnící). Na blbější a nepraktičtější barvu se nezmohli ani Rakušáci (bílé uniformy) a to včetně uherských pluků (všechna ta zbytečná cigrlátka, lemování kožíšky, zlaté výšivky – eh, to by si na sebe nenavlékla ani nejposlednější coura)! Ta čepice tomu dodává korunu, možná překonává šaškovitostí „banána“ pruských granátníků Fridricha II. Velikého. :)

Slušivou uniformu měli jen Vůdcovi vojáci (včetně SS), ale to je pochopitelné, když ji navrhoval Hugo Boss. ;) :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Je to jako od cirkusu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Ano, připadají mi krásné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Nevypadají špatně, ale jsou nepraktické. Sem tam bylo vidět, jak některým zapadla čepice na oči tak, že téměř neviděli.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mvk

2Ametyst
Royal Canadian MOUNTED Police

Avatar uživatele
Ametyst

jj, přesně. Díky. Hodila jsem to tam pro nalezení obrázků.

Nový příspěvek