Topovka333

Lhaní a přetvářka ve vztahu..Jde tomu nějak předejít??

Jistě všude kolem sebe máme lidi,kteří svým partnerům,par­tnerkám lžou,přetvařují se,skrývají nevěru atd.Zajímalo by mě jestli je vůbec nějaká šance zjistit to dříve než se to dozvíte např.od jeho kamaráda,kama­rádky,časem to výjde na povrch nebo se přizná sám.Jde vlastně poznat falešné „Miluji Tě“ nebo nevěra dříve a jaké s tím máte zkušenosti vy?? Je to dost časté?

Nejlepší odpověď
gecco

Jak kdy, jak na kom…
Osobně doporučuju spíše po nevěře apod. nepátrat, partnera/ku nešpehovat, nevyslýchat, nepodezírat – jednak to nevede k ničemu pozitivnímu, ale hlavně to vytváří takovou ´domácí´ atmosféru, že jej/ji vysloveně ´strkáš´ do jiné náruče.
Pokud má člověk ve vztahu pohodu, nekouká po jiném…
😉

Další odpovědi
Děda Louda

Výběrem partnera, ale stejně do nikoho nevidíš.

MK44

„Lhaní a přetvářka ve vztahu..Jde tomu nějak předejít?“

Obávám se, že není jiná možnost, než vyvarovat se takových situací, v nichž nelze vyloučit, že partnerovi/par­tnerce nic jiného než lhát a přetvařovat se nezbývá. To například znamená úzkostlivě se vyhýbat otázkám typu jako: „Kde jsi byl/a? S kýms tam byl? Co jste tam dělali?“ nebo „A že nemáš nikoho jiného?“.

" … je vůbec nějaká šance zjistit to dříve než se to dozvíte např.od jeho kamaráda…"
Jediná. Když se s protějškem seznámíme jako s ženatým/vdanou, zadaným/ou. Víme, že lezeme někomu do zelí a ne někdo nám. Víme, že ho/ji nemáme jen pro sebe. Proto, i když to o partnerovi nevíme, bude nejlepší brát to tak, že někomu do zelí lezeme. Tedy, že není žádný důvod zjišťovat, zda někoho má. Šlo by jen o potvrzení toho, s čím jsme počítali. Pokud pak přijde nějaký kamarád a vynese něco na povrch, nebudeme překvapeni. A zjišťovat, zda partner měl někoho už v době před tím, než jsme se poznali, nebo si s ním začal až potom, nemá smysl. Vyjde to nastejno. Ve všech ostatních případech trpíme nejistotou, zda partner kromě nás někoho má nebo nemá. Protože to, že nemá, se nedá dokázat.

„Jde vlastně poznat falešné "Miluji Tě“…? "

Jak kdy. Záleží na tom, jak umíme poznávat, na tom, jak druhý umí hrát, a množství a významu možností, proč jsme spolu. Máme-li vilu a nadprůměrný příjem, je pravděpodobnost, že druhému jde jen o prachy, vyšší, než když máme holý zadek. A tak podobně.

„Je to dost časté?“

Zřejmě tak, že velmi. Lidi, na rozdíl od lišek nebo velryb, nemají monogamní předky, od nichž by zdědili geny k přirozené párové věrnosti. Nárokovat si absolutní milostnou nebo manželskou věrnost je zranitelné. To neznamená, že bychom měli zůstávat sami, že bychom se kvůli tomu měli trápit, a už vůbec ne že bychom se neměli snažit případným infekcím co nejvíce ztížit šíření, neřkuli, že bychom kvůli tomu měli bořit dětem rodinu. Jenže ono se to takhle hezky píše, ale jak s námi zamávají emoce … tak to s námi mává.

střevo

A nebylo by možný, že má krom tebe eště další 2, a miluje vás všechny tři a říká to upřímně?

Kelt

Miláčku, už jsme týden neměli sex. Víš co, mluv za sebe. To je vtip ale v každém šprochu pravdy trochu.
Dva nezkušení to asi taky není ono, že? Záleží na vztahu, může tě mít rád, ale když bude jeden druhému nepříjemný, asi si ten druhý bude hledat nějakou bokovku. A co jsi ochotna tolerovat. Jeden úlet za x let, nebo kolik.