Laryngitida

Moje 40 letá dcera měla klíště a téměř vzápětí(druhý den)dostala horečky, bolesti v krku, v týle a bolesti zad. Vzhledem z obavy z klíštěte byla 3. den na pohotovosti, kde jí lékař diagnostikoval laryngititdu a dostala biseptol. Vůbec nekašle a nemá potíže s dechem. Může to být skutečně laryngitida? Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Akutní laryngitida, nebo-li v překladu prudký bakteriální zánět hrtanu (hlasivek) je vysoce nebezpečný akutní stav mnohdy natolik závažný, že v konečném důsledku může zapříčinit i smrt postiženého. Tento stav se povětšinou týká dětí ve věku od 1 - 3 let věku, kde může napáchat skutečně velké škody na zdraví a dokonce ohrozit i jejich samotný život. .
Příznaky akutní laryngitidy
Mezi hlavními příznaky se objevuje nemožnost dýchat a vydechnout, dítě má nafialovělé dásně a rty (cyanóza), je slyšitelný dráždivý „štěkavý“ kašel, dítě má horečku kolem 38 stupňů.

Netroufám si diagnostikovat,co Vaší dceři je,tak posílám něco,co jsem našla na netu

Další odpovědi:

Zlatý

Klíšťová encefalitida a borelioza to zřejmě nebudou. U těchto nemocí je delší inkubační doba. Přesto návštěva lékaře je namístě.

Bronzový

Také jsem měla laryngitidu, nekašlala jsem ale bolelo mě v krku. Nebolí vaši dceře "alespoň" v tom krku?
Jinak si myslím, že lékař ví co dělá a nic nezanedbá, když jste mu sdělili že byla napadena klíštětem.
Jenom bych doporučila za 3 měsíce po klíštěti vyžádat si odběr na lymskou borelii - velmi nebezpečné. Znám případ, kdy se to nijak neprojevilo a žena je dodnes zdravotně znevýhodněná, takže ten odběr určitě ano.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.