craazygirl

kys.sírová má pH 3 ,kys.chlorovodíková má pH 4…Kolikrát je kys.sírová kyselejší??

Odpovědi
mosoj

10 x . Viz definice pH jako záporně vzatý dekadický exponent koncentrace vodíkových iointů atd. atd .....
Doplňuji:
Dovysvětlím.Hodnota pH 3 a 4 . Je záporně vzatý dekadický exponent. Bez ohledu na to co to počítá, je to tedy něco na –3 a něco na –4. Rozdíl mezi těmito exponenty je jedno desetiné místo. Musí to být tedy 10 x !!!