Kubík, anebo metr dřeva? Je v tom rozdíl?

Zajímalo by mě, v jakých jednotkách se vlastně určuje měrná jednotka topného dřeva. Anebo je to jedno? A jak se vlastně správně počítá kubík a metr?

Nejlepší odpověď
mosoj

Když kubík tak metr 3 ( kubický). Oboje jsou objemové míry z toho ten kubík je obecná jednotka ale většinou se míní ten metr kubický m 3.

Samotný metr ( m) je délková míra.
Doplňuji:
Vidím že je třeba doplnit.
metr kubický je kostka ( krychle) o hraně 1 × 1 × 1 metr = metr kubický (m3)

Čtverec o rozměru 1 × 1 = metr čtvereční (m2). Je to plošná míra.

Tyč dlouhá 1 metr = 1 m – délková míra

Další odpovědi
anonym

jako obvykle je všecho velmi dobře popsáno na wikipedii http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Me­tr_krychlov%C3%BD , stačí příště na wiki pohledat.

--

m³ – Metr krychlový (hovorově často kubík) je základní jednotka objemu

(kubík má svůj původ ve slově „cubic“)
Doplňuji:
Metr je jednotka délky
Metr krichlový (m³, alias kubík) je jednotkou objemu

Hlada

Dřevo se prodává lidově řečeno na metry. Nemyslí se tím v tomto případě míra délková, ale prostorová, čili m3.
U dřeva se dále rozlišuje
Plm (plnometr) – stavební dřevo, hranoly
Prmr (prostorový metr rovnaný)
Prms (prostorový metr sypaný)
Poslední dvě jednotky se používají při prodeji palivového dřeva. V nabídkách je proto potřeba jednotky rozlišovat, protože sypaného dříví je méně a v ceně není ruční rovnání, takže by mělo být výrazně levnější.

dědapetr

Měření dřeva:
http://www.nej­levnejsidrevo­.cz/mereni-dreva.php

Valky

Kubík dřeva? To jsem ještě neslyšela.. kubíkem se označuje spíš voda (atd..), jelikož je to jako m na 3 (kubický metr)… A m normální je délka…

Jan Branis

Metr rovnání dřeva 1×1×1m neznamená že je to kubík na to jsou výpočty a tabulky tak že když máte rovnání kulatinu 1×1×1 metr tak je to klasickej metr rovnanej aby se to prepočítalo na kubík tak jsou na to výpočty odečítá se vzduch mezi kláda a kůra příklad když budete mít 1.56 metrů rovnaného dřeva tak je to kubík oficiálně podle tabulek kubík je 1.56 metru