Kto je naj hokejový brankár sveta?

Hokej

Nejlepší odpověď
anonym

Kdo je,to nepovím,ale kdo byl je Holeček,Dzuri­la,Bříza,pros­tě všichni naši brankáři,kteří něco v hokeji dokázali.

Další odpovědi
hanulka11

http://isport­.blesk.cz/cla­nek/hokej-reprezentace-ms-2010-cesko/91496/nej­lepsi-brankar-na-svete-vokoun-prece.html

Terryle

V současnosti asi Martin Brodeur z New Jersey Devils. Drží si špičkovou úroveň už skoro 20 let a v naprosté většině sezon měl úspěšnost zásahů přes 90%, což je neskutečný číslo. Čtyřikrát trofej pro nejlepšího brankáře, tři Stanley Cupy, drží několik historickejch brankářskejch rekordů (nejvíc výher, nejvíc čistých kont, nejvíc odchytaných minut a zápasů atd).

Hašan byl ve svejch nejlepších časech nepřekonatelnej, ale neměl tak vyrovnaný výkony, myslím. A naši páni brankáři z historie (Holeček, Králík, Dzurilla, Mikoláš atd) sice byli skvělí a vybojovali toho hrozně moc, ale nedostali šanci dlouhodobýho srovnání s celosvětovou špičkou. On přece jen byl a je rozdíl odehrát pár repre zápasů proti Kanadě nebo USA a hrát roky v NHL…

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Mar­tin_Brodeur

anonym

Ještě z našich Králík,Nadrchal a Hašan,ono je fakt,že všichni naši brankáři(ať už byli slovenské či české národnosti)by­li nej..!

Dmitrij

Treťjak

Neguš

Na to je dost těžká odpověď.Můžu uznat,že Brodeur,ale dnes je hodně špičkových brankářů,ale to co provozují je „jen“ sport a tak jim někdy zápas nevyjde- i těm nej…Já v poslední době hodně unávám Hašana,už proto,jak dlouho si svoji formu udržuje.