Který prezident v Česku a v jiných státech na světě byl nejhorší a nejlepší?

Zajímalo by mě,který prezident v ČR i v jiných státech po světě(USA,Itá­lie,Německo,Slo­vensko,Rusko aj.) byl podle vás nejlepší a nejhorší v historii své vlády. Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu máte české prezidenty do změny politckého systému.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ktery-z-nasich-komunistickych-prezidentu-byl-nejvic-uspesni

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/karel-iv-pro-nas-zanechal-mnoho-dobreho-krasneho-ale-naskyta-se-otazka-co-po-sobe-zanechali-presidenti-vsech-dob

Světové nemůžu hodnotit, protože jejich zásluhy či nedostatky znám jen zprostředkovaně.

Jen zmíním prezidenta Antonína Novotného, který sice prohlásil naši republiku za socialistickou, ale nneustále klesla ekonomika, takže byl donucen abdikovat.

Ale byl hodnocený jako náš nejhezčí prezident..

Další odpovědi
aliendrone

To je těžké psoudit, protože dostupné zdroje jsou silně tendeční a jejich „zkreslení“ se blíží hranici absurdity. Mnozí by třeba řekli, že v Česku to byl T.G.Masaryk, ale PAMĚTNÍCI, když jsem na ně vyrukoval s tímto tvrzením mě utřeli, „jelikož jsem mladej a kulový pamatuju, jak se za Masaryka střílelo do lidí o 106, že jsem nezažil žebračenky a vůbec…“. ;) :)

Takže já bych se mohl vyjadřovat relevantně jen k tomu, co jsem zažil SÁM – a tak je to ostatně správné. Ostatní můžu hodnotit pouze podle více či méně známých výsledků jejich činnosti.

Kryšpín

Jak hledám v historii čím dál více, tak to byl zbabělec Beneš v roce 1938 se sklonil před skopčáky a v roce 1948 předal moc uljanovcům.
V roce 1939 národ byl vysoce bojovně naladěn a i se sudeťáky by byl proveden rychlý proces, je možné, že by po obranné akci si zrádcové ve Francii a Anglii uvědomili svoji chybu a přišla by pomoc. V české kopcovité krajině by skopčáci měli tvrdý odpor, možná jak Amíci ve Vietnamu. Poláci nekapitulovali a do skopčáků se pustili s koňskou jízdou s minimální výzbrojí, což na těch polských rovinnách nemělo sebemenší šanci.
Hodnocení je problém, každý měl svoje přednosti, ale také nedostatky, jak v české kotlině tak ve světě.