Zlatý

Který operátor u nás provozuje tísňové linky inegrovaného záchr. systému (112,150,155,158)?

Provozuje tyto linky tísňového volání u nás jen jeden operátor nebo všichni současně?
Je možné, že by se stala stejná událost i u nás?
http://www.novinky.cz/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nikdy jsem o tom nepřemýšlela, proto hledala. Našla jen zmínnku: "Mobilní operátoři poskytují okamžité spojení na centrály tísňového volání".

Ještě toto: Společnost 02 je totiž firmou, která provoz tísňové linky 112 technologicky zajišťuje. Ty ostatní nevím.

http://zpravy.idnes.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Tísňové linky neprovozuje vybraný konkrétní operátor, ale ze zákona (č. 127/2005 Sb. o elektronických komunikacích) je KAŽDÝ poskytovatel veřejné telefonní služby povinen svým uživatelům bezplatně umožnit přístup ke stanoveným číslům tísňového volání.

Zdroj: http://portal.gov.cz/wps/porta l/_s.155/701/.cmd/ad/.c/313/.c e/10821/.p/8411/_s.155/701?PC_ 8411_number1=127/2005&PC_8411_ p=33&PC_8411_l=127/2005&PC_841 1_ps=10#10821

Zlatý

V každom štáte je vybrany operátor, ktorý zabezpečuje tiesňové linky. Ako som pochopila z Annasinej odpovede v ČR je to O2, na Slovensku Slovak Telekom.
Technická porucha sa môže stať, ale nepochopila som prečo nie je bezpečnostná poistka na tieto linky s automatickým presmerovaním. Veď ide o ľudí a až potom v "prvom rade" o zisk firmy.
Takže odpovedám: ano môže sa stať.

Bronzový

já teda doufám, že všichni, ale v každém mobilu mám i číslo záchranky a špitálu.... :-/

Zlatý

Co nezaznělo - kdo zvedá telefony. 112 hasiči a ti předávají informaci dalším složkám integrovaného záchranného systému. Funguje to to dokonce tak, že když třeba v Plzni v tu chvíli je číslo obsazené, vyzvoní se na jiné služebně (třeba ve Zlíně) a odtud potom provolají operační jednotky. Kdo volal někdy na 158 ví, že nezřídka je volající dost dlouho v pořadí (mne se stalo asi 2,5 minuty).
proti 112 se ale ozývají hlasy, že vše dlouho potom trvá než se dostane k operační jednotce. 150 jsou opět hasiči, jejich tradiční naše číslo. 155 zdravotníci, 158 Policie ČR, 156 obecní policie a potom jsou havarie plynu a další.
K tomu, že někdy technika selže lze říci, že i to je tak trochu osud. Je to to samé jako v autě o záchranných pásech. Pravda je, že někdo i se nedokáže po havárii z pásů vypnout a v autě třeba následně požárem zemře (zpravidla dřív jedovatými plyny než žárem). Ale kdyby ty pásy neměl, s největší pravděpodobností by náraz při takové nehodě stejně nepřežil.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.