Avatar uživatele
bolak

Který neanglický národ umí nejlépe anglicky?

Myslím zemi která nemá jako hlavní jazyk angličtinu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, Nevíteto?, BeruškaSedm., Lukáš Ondriš, Banán88 před 3509 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

těžko hodnotit, ale mezi angl. rodilými mluvčími mají nejlepší pověst Skandinávci. Když vám angl. rodilej mluvčí řekne „you sound Scandinavian“, je to poklona. Takže toto prvenství asi nejlépe rozdělme na třetiny mezi skandinávské národy. Kdybych měl vybrat přece jen jeden, osobně bych hlasoval pro Švédy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Agneta

V úvahu tu připadá jen Indie, ale jinak když angličtina pochází ze Švédska – a často se najde i identická výslovnost některých slov(např. först a angl. first). V něm. je těch slov mnoho, ale výslovnost už je jiná. Kdo ale v sev. Něm. ještě zná „platt“(a tak se tam mluvilo na všech vsích až do asi 1970), tak ten mluví asi pěkně anglicky. Takže „neanglický národ“ by měla být Afrika až Indie?
Doplňuji:
Až pojedete do Švédska, tak slovo „först“ uvidíte velmi často, -skoro na každém plakátu. A pro mne je „poklona“, že se prof. angličtiny (quentos) připojuje k mému názoru:DDD

Upravil/a: Agneta

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Banán88

… tohle je asi tezke porovnavat, ale jiste to bude kazdy narod kde je anglictina tzv druhym jazykem. Zde v Anglii jsem se seznamil s Filipinkou a ta mluvila anglicky tak ciste krasne a zretelne jako se mluvi na uradech a v TV potazmo v radiu.. Jelikoz se vedle sveho jazyka od nejnizsich rocniku uci i anglictinu..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Křováci v Africe ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
England1522

Čína a Japonsko

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Irisa

England1522: poslechněte si někdy schválně japonce mluvit anglicky, tomu by nerozuměl ani sebelepší lingvista, májí strašné problémy s přízvukem

před 3495 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Agneta: obávám se, že tvrzení „angličtina pochází ze Švédska, a proto …“ je značně nepřesné. Angličtina a švédština mají pouze stejný základ: pragermánštinu. Také dolní němčina nemá blíže angličtině než spisovná němčina, spíš k holandštině.

před 3509 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

Pepa25 >>> beru…já jsem to silně zjednodušila, aby měli čtenáři možnost si zapřemýšlet…děkuji za upřesnění:DD

před 3509 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek