bolak

Který neanglický národ umí nejlépe anglicky?

Myslím zemi která nemá jako hlavní jazyk angličtinu.

Nejlepší odpověď
quentos

těžko hodnotit, ale mezi angl. rodilými mluvčími mají nejlepší pověst Skandinávci. Když vám angl. rodilej mluvčí řekne „you sound Scandinavian“, je to poklona. Takže toto prvenství asi nejlépe rozdělme na třetiny mezi skandinávské národy. Kdybych měl vybrat přece jen jeden, osobně bych hlasoval pro Švédy.

Další odpovědi
Agneta

V úvahu tu připadá jen Indie, ale jinak když angličtina pochází ze Švédska – a často se najde i identická výslovnost některých slov(např. först a angl. first). V něm. je těch slov mnoho, ale výslovnost už je jiná. Kdo ale v sev. Něm. ještě zná „platt“(a tak se tam mluvilo na všech vsích až do asi 1970), tak ten mluví asi pěkně anglicky. Takže „neanglický národ“ by měla být Afrika až Indie?
Doplňuji:
Až pojedete do Švédska, tak slovo „först“ uvidíte velmi často, -skoro na každém plakátu. A pro mne je „poklona“, že se prof. angličtiny (quentos) připojuje k mému názoru:DDD

Banán88

… tohle je asi tezke porovnavat, ale jiste to bude kazdy narod kde je anglictina tzv druhym jazykem. Zde v Anglii jsem se seznamil s Filipinkou a ta mluvila anglicky tak ciste krasne a zretelne jako se mluvi na uradech a v TV potazmo v radiu.. Jelikoz se vedle sveho jazyka od nejnizsich rocniku uci i anglictinu..

da ny

Křováci v Africe ;)

England1522

Čína a Japonsko

Irisa

England1522: poslechněte si někdy schválně japonce mluvit anglicky, tomu by nerozuměl ani sebelepší lingvista, májí strašné problémy s přízvukem

Pepa25

Agneta: obávám se, že tvrzení „angličtina pochází ze Švédska, a proto …“ je značně nepřesné. Angličtina a švédština mají pouze stejný základ: pragermánštinu. Také dolní němčina nemá blíže angličtině než spisovná němčina, spíš k holandštině.

Agneta

Pepa25 >>> beru…já jsem to silně zjednodušila, aby měli čtenáři možnost si zapřemýšlet…děkuji za upřesnění:DD