Rokio

Který byste dali trest chodci, který stojí před zebrou a dává přednost s tím, že pak půjde?

Jedná se o účastníka silničního provozu na úrovni chodce, který dá přednost na přechodě pro chodce, když jede mnohatunové vozidlo, nebo jen pár osobních automobilů a v momentě, kdy nic nejede, přechod projde rychlou chůzí, nebo přeběhne.

Daný člověk nestojí bokem k přechodu, či není u zebry a nekouká se jinam, protože chce mít dobrý pocit, když dává přednost řidičům a zároveň chce, aby řidiči věděli, že chodec jim chtěl pomoci.

Toto je nová otázka. Neptám se, jestli je to ohleduplné. Vím, že s tím většina z vás nesouhlasí. Zajímá, který byste dali chodci trest.

Posuzujte prosím podle vašeho subjektivního dojmu. Nehleďte na zákony ČR.

dodatek: Pro srovnání za těžké ublížení na zdraví z nedbalosti hrozí až dva roky nepodmíněně. Toto je také nedbalostí čin. Chodec dává přednost úmyslně, ale nechce porušit zájem chráněný trestným právem. Zde se jedná maximálně o nedbalost vědomou. Určitě je dávání přednosti na zebře méně špatně než někoho zmrzačit, nebo těžce zranit.

Nejlepší odpověď
Kepler

Není to trestné, ale není to taky rozumné. Řidiči dávanou přednost raději ignorují a nechají tě přejít, protože nechtějí riskovat, že jim tam nakonec přece jenom vlezeš. To by pak byli viníky dopravní nehody. Puberťáci to dokonce dělají schválně. Byl jsem svědkem, jak spolujezdec řidiče v takovém případě neuvěřitelně rychle z auta vyskočil a ty hajzlíky řádně profackoval.

Další odpovědi
Edison

Už seš s tím zase trapnej. Opakuješ pořád to samý dokola! Za tohle bys zasloužil pár facek, aby ses probral!

cukrar

Rokio, že jste automat na kladení hloupých dotazů?
Trest si nezasloží žádný, není proč ho trestat, jiní by si zasloužili trest.

Petr44

Začal bych pořádným profackováním, pokud by to nestačilo, nechal bych ho docházet na lekce ohleduplnosti, samozřejmě za jeho křupíky placené, a navrch bych neopomenul profackování až do nápravy. Pokud by toto nestačilo, nechal bych ho cálovat kterýkoliv řidičský kurz, až do splnění a navrch opět fackoléčba. A kdyby se ani potom nenapravil, nařídil bych mu 150 hodin veřejně prospěšných prací každý rok až do smrti, ať je alespoň zužitkován, dobytek provokatérskej.

Drap

Ničeho se nedopustil, takže neni co trestat. Pokud toto však dělá pravidelně, stejně jako se na podobné věci ptáš, tak bych doporučil psychiatrické vyšetření.

mosoj

Přednost na přechodu nedává chodec ale vozidlo.