Kryšpín

Který byl politik a který zbabělec Beneš, Gottwald nebo Dubček?

Blíží se další výročí osmiček a devítek které jsou zapsány do dějin Československa pro někoho kladně pro dalšího negativně.

Nejlepší odpověď
da ny

Ať se blííží, co chce…
To je věc pohledu historie a subjektivního názoru jednice či historika. Ovlivněný politickou orientací, sociálním původem jedince.
Osobně jsem toho názoru, že politik, který „vyhoví“ většině. Jindy je „okolnostmi“ přitlačen ke zdi. Ten, který se snaží situace řešit bez krveprolití národa, není zbabělcem.
Z historie je dobré se poučit. Nenechat se jí léta cloumat, vláčet. „Řešit“, již neřešitelné A CO BY BYLO, KDYBY….. NEBYLY V RYBNÍCE RYBY…… 😉

Kde jinde na světě se bourá (i přetváří) vlastní minulost, (nemám na mysli nové poznatky, dokumenty), bourají pomníky, tak jako u nás?

Další odpovědi
coolibrik

Žádný člověk není stoprocentně dobrý, nebo stoprocentně špatný. Stejně tak se lidé nedají dělit na naprosté hrdiny a úplné zbabělce. V každém z nás je kousek obojího. Nejsme určeni k dokonalosti. Honba za dokonalostí vede k odlidštění a sobeckosti, ale nechci se tě dotknout 😉

Kelt

Politikem byl Beneš. Gottwald byl truhlářský učen, alkoholik, posluhovač Moskvy. Má největší podíl na popravách v našich zemích po roce 1945 – 1953. Dubček taky nemá úplně čisté ruce. Kdo ví, jak to bylo s tou autonehodou. Gottwald a ¨Dubček věřili Moskvě, Beneš věřil Západu. Je to těžko hodnotit zpětně,

Kryšpín

Ještě dodám pro statečné osmašedesátníky pamětníky od počítačů, Svoboda zachránil republiku před masakrem a k slibotechnám včele s Dubčekem pronesl. Zase jenom ŽVANÍTE a žvaníte. Už jste se dožvanili k tomu, že máte obsazenou zemi. Tak se podle toho chovejte a jednejte. NEDOPUSTÍM k tomu aby k vůli vašemu žvanění zahynuly tisíce lidí.
Pokud hrdinní bojovníci od počítačů srovnávají statečnost UA tak od roku 2014 byla armáda UA cvičena specialisty ze západu, nyní jim západ dodává kvalitní zbraně a je tam velké množství odborníků legionářů ze 62 států.
Naopak nám by nepomohl nikdo president USA Johnson Brežněvovi dne 21.8.1968 odpo­věděl, pokud by to byla Jugoslávie tak budeme diskutovat. Pouze Jugoslávie ihned kritizovala okupaci a Rumunsko odmítlo vojsky napadnout Československo.
Rovněž Taliban má svoji hrdost odmítl komunismus ze Sovětského svazu a i demokracii lidská práva a množství pohlaví z USA.

Pepa25

Že „Svoboda zachránil republiku před masakrem“ je opět jen názor, neberu vám ho, ale nikdo neví, co by bylo, kdyby nebylo. Chápu, že vaši generaci „trauma roku 68“ ovlivnilo hodně, takže občas slyším, že „Ukrajinci se měli vloni nebránit, rusáci by je na 20 let okupovali, no a? Nebylo by tolik mrtvých“. Ale vždy jen od lidí, kteří byli v 68 už dospělí …

Kryšpín

Pepa25 po nástupu Novotného začala rehabilitace politických vězňů,
povoleny různé organizace a církve
zrušena cenzura
povoleno živnostenské podnikání
hranice byly otevřeny skoro pro všechny
Kadár / MLR / varoval Dubčeka pěkně pomalu jak s uvařenou žábou nebo to špatně dopadne. Soudruh Dubček slibotechna nesplnil změny který nasliboval v Bratislavě i v Čierné Brežněvovi, v Číerné předal soudruh Vasil Bilak / původem rusín / Petko Ševetkovi UA zvací dopis nechť zařídí další. Následovalo Dubček nesplnil sliby / a ještě začal blouznit o neutralitě /do 13.8.1968 tudíž okupaci navrhl W. Ulbricht NDR a W. Gomulka PLR proti byl Kadár.
Ještě v červenci vyslal Brežněv Koněva do ČSR ať zjistí situaci po návratu nic se tam neděje pokud Dubček splní slib.
Lze dohledat odtajněné svazky KGB z roku 1993 / odtajnil vrchní pijan Jelcin / a svazky ČSR.
Zcela chápu kovaný osmašedesátníci nemají zájem hledat v historii, digitální generace se věnuje sedmdesáti pohlavím a co se děje v Číně a na Tchaj wanu kde jsou porušována lidská práva a milovníci pětikolky mají hlavně zájem o svetry na zimu, indetifikaci raket v Polsku a nákup F 35.

Kryšpín

Podle toho jak jsem dohledal správně Beneš odhadl zrada Francie i Anglie, Sudeťáci, chabá protiletecká obrana a ještě slabší letectvo na obranu proti Německu.
Soudruh Gottwald věřil v komunismus který vznikl v Německu / výrobce Marx a po zaučení Lenina a jeho export do Ruska byl ještě vylepšen / po roce 1945 dodán do Československa.
Soudruh Dubček pobláznil národ o lepším Ismu ve Varšavské smlouvě toto blouznění ukončil o půl roku později okupací a podpisem v Moskvě o umístění okupačních vojsk a jaderných zbraní v ČSR proti Německu o rok později podepsal pendrekový zákon na již normalizované občany kdy nastalo ještě větší utažení šroubů než do roku 1968.
No a po dvaceti letech později hrdě vystoupil na Václavském náměstí a dokonce byl veden jako kandidát ex komunista na Hrad a většina nadšeného národa tleskala a tleskala byla nadšena z napraveného komunisty.