Kdo byl nejlepší prezident??

samozřejmě,že všichni nemohou všechny prezidenty pamatovat,ale jaký máte názor vy všeci?
vyřadil jsem Novotnýho,Háchu,Got­twalda,jelikož anketa povoluje málo možností,děkuji za příspěvky
Jugar
Doplňuji:
Zemana jsem vynechal,jelikož,je prezident nynní,myslím,si,že v předních příčkám by nebyl

Nejlepší odpověď
Zbynas

Václav Havel

Doplňuji:
Měl i velice doboru pověst zahraničí a znají ho snad všude, narozdíl od zbylých prezidentů. Udělal pro tuto zemi asi nejvíc ze všech prezidentů.

Další odpovědi
anonym

Ludvík Svoboda

Musel jsem něco zaškrtnou, abych mohl odpovědět.Z tohoto výběru byl asi nejlepší Svoboda i když také jsou k němu výhrady.Já netvrdím, že byl nejlepší.
HAVEL NIKDY!!!!
Prezident, který propusil tisíce vězňů na svobodu, aby páchali další zločiny, prezident, který lhal stejně jako Zápotocký (Zápotocký..měna nebude, Havel…Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností atd.)
Je vidět, že v anketě hlasují lidé, kteří NEPROŽILI, respektive nezažili více prezidentů a tak hlasují pro Havla.

Kura

Gustav Husák

Doplňuji:
Havla můžou dávat jen mladí naivní chudáčci.
Prý toho pro naši zem udělal moc.
Když se takového člověka zeptám, co teda udělal, konkrétně, tak slyším jen mlhavé plky o tom, co udělali všichni, ale vykládá se, jako by to udělal jen jeden člověk.
Za celou dobu jeho působení v úřadu jsem se nikdy víc nestyděl za naši zem !!!

novaky

Václav Havel

Palec jsem dal Zbynas, protože odpověděl jasně. Havla nám záviděl celý svět, MY měli humanistu, zatímco oni politiky, kapitalisty, herce, jiný zbytečnosti. Bylo jasný, že nám to nadšení dlouho nevydrží… klaus… zeman… teď už dostávám fakt strach
Doplňuji:
za tu amnestii se na Havla opravdu nemůžete zlobit. Já tehdy žil, já to viděl. Tenkrát opravdu nešlo rozlišit mezi zločincem a režimem ovlivněnými soudy. Bylo nutný dát vězňům druhou šanci. Zločinci to nevyužili a zase sedí, tak buďte v poho. Ti lidé se nezmění a slušní lidé jsou na svobodě. Zatím co Amňa klause osvobodila koho. Ale ten týpek už má kapitalisticky vyzrálého mluvčí, takže to až tak nepohoršilo

Poklička

Václav Havel

Rocker

Václav Havel

anonym

Gustav Husák

S tím Havlem jsi mě po ránu na*ral!

Pepa25

Václav Havel

Nuk nuk

Tomáš Garrique Masaryk

Doplňuji:
Ne ani tak proto, že byl první, ba ani proto, že vyhlásil První republiku, to samo by nestačilo. Republika by byla pravděpodobně vyhlášena i bez něj. Dokázal ale v zemi, která měla po 300 letech nesamostatnosti nulové politické a ekonomické zkušenosti vybudovat soběstačný stát, schopný konkurovat mnoha ostatním.
Nutno ale dodat, že Česká republika ani dřívější Československo není a nebylo presidentskou republikou. Postavení presidenta je jen reprezentativní a v takovém případě bych mohla hlasovat i pro několik dalších.

Mirdas

Václav Havel

Je opravdu až zarážející jak někteří spoluobčané dodnes nedokázali pochopit funkci a pravomoce prezidenta v České republice a podsouvají Václavu Havlovi kroky ( amnestie byla opravdu najivní chyba ) které nemohl, nebo jen těžko mohl ovlivnit na rozdíl od zákonodárců.
Jeho stav reprezentovat naší vlast se zhostil zcela dokonale a to dokonce tak že se stal nejváženější politikem s Nelsonem Mandelou a Dalajlámou.
Po celém světě znají právě jeho jméno a pár našich sportovců ve spojení s touto zemí.
Na rozdíl od G.Husáka, který na slovo poslouchal příkazy z Moskvy, takže možná byl užitečný Kremlu, ovšem včem prospěl České republice ?

brillant

Ludvík Svoboda

aramah

Ludvík Svoboda

🙂

Front

Ludvík Svoboda

mosoj

Ludvík Svoboda

Antonín Zápotocký, za něj se jenom zlevňovalo.

Kelt

Edvard Beneš

Dám tam Beneše, i když jsem váhal mezi Masarykem a ním. Ale je třeba brát prezidenta podle momentální pocitické situace. Stejně jako bychom hodnotili nějakého monarchu.

briliant

Ludvík Svoboda

da ny

Ludvík Svoboda

Larissa

Václav Havel

Dala bych i TGM a možná, možná že i Beneše.

led

Edvard Beneš

Edvard Beneš a Ludvík Svoboda ľudia ktorí v dobách pre republiku najťažších sa snažili udržať ich celistvosť a medzinárodné uznanie.
Hodnotiť tak rozdielných prezidentov, predstaviteľov štátu v rôznych politickoekono­mických obdobiach, nemožno bez súvislosti s dobou ich „vládnutia“.
T.G.M.
spoluzakladateľ Československej republiky, na čele štátu počas budovania organizačných štruktúr, v čase celosvetovej ekonomickej krízy
Edvard Beneš
prezident republiky v čase nástupu fašizmu, žiaľ, aj ktorý podľahol spojeneckým mocnostiam a umožnil tak obsadenie Sudet a odtrhnutie Slovenska. Na druhej strane stál na čele odboja (exilovej vlády) proti Nemeckej ríši, čo sa mu aj podpísalo na zdraví. Po vojne sa snažil o organizačnú súhru politických strán pri obnove hospodárstva povojnovej ČSR. Pri rozkole vo vláde 1948, v snahe nerozpútať občiansku vojnu, prijal demisiu pravicových ministrov čím umožnil víťazný nástup KSČ
Ludvik Svoboda
vojak vlastenec, viedol jednotky Československej armády začlenené do Červenej armády, po vojne pomáhal budovať ČSĽA (ozbrojené sily), v období Pražskej jari prevzal vedenie štátu, po obsadení ČSSR „priateľskými spojeneckými armádami“ z funkcie odstúpil, do svojej smrti ostal verný komunistickým ídeám
Gustáv Husák,
rozporný politik, v mladosti ťažko zaraditeľný v politickom spektre (nebol čisto komunista), prisudzovali sa mu zásluhy o SNP, v rade komunistických prezidentov dodržal kvalifikáciu (väzenie za politiku), Po odstúpení Dubčeka a Svobodu sa zameral na návrat ČSSR do socialistického tábora (pritiahnutím oprát) sústredením nielen politickej, ale aj hospodárskej moci do rúk KSČ.
Václav Havel
dramatik, autor divadelných hier pre intelektuálov (pre bežného diváka boli nezrozumiteľné) známy skôr v umeleckých kruhoch, taktiež veľmi rozporný politik (skôr by som nazvala naivný, asi ma za to ukrižujete ale jeho činy to potvrdzujú), preslávil sa ako prvý nekomunistický prezident po roku 1948, veľkou amnestiou a …novou módou 3/4 nohavice na oficiálne ceremónie
Václav Klaus
ekonom ktorý natúpil po idealistovi. Až s jeho nástupom sa vlastne zaviedol kapitalizmus do ČR. Preslávil sa ako ekonóm, ktorý za Havlovej vlády pomocou kuponovej privatizácii zaviedo v ČSR (ešte spoločnej) zaviedol triedny systém spoločnosti.

Vidíte, každý z menovaných prezidentov bol najlepší v niečom. V čom, to už záleží od uhlu pohľadu každého z nás.
Doplňuji:
Tým, že ste nedali možnosť inej voľby, je úplne jedno, ktorého ponúknutého prezidenta zaznačíme.
Je to ako pri voľbách, zvolíme len toho, koho nám ponúknete, nie toho, koho chceme.

fcoop

Vypadá to,že se někteří před malou chvilkou vrátili – ještě celí udýchaní a s ruměncem na tváři – z cvičení Lidových milic.

Nuk nuk

Co se týče těch ostatních:

Václav Havel si svou popularitu u nás i ve světě získal hlavně díky tomu, že byl první po Sametové revoluci. Nemusel se o to ani moc snažit, ale stal se jakýmsi symbolem svobody. Ve skutečnosti toho moc nedokázal. Byl mnohem lepší, jako dramatik a spisovatel, než jako president.

Edvard Beneš měl ve své době poněkud smůlu. Získal k funkci nelehkou dobu. Dnes ho hodně lidí odsuzuje jako zbabělce a ti, kdo v té době nežili by ho nejraději poslali k soudu do Haagu za odsun Sudetských Němců. Je pravda, že leccos mohl udělat jinak, ale otázka je jak bychom v podobné situace jako hlava státu reagovali my.

Václav Klaus – přiznávám se, že do určité doby jsem ho měla docela ráda a v mnoha věcech jsem s ním souhlasila, byť šel proti proudu a nebál se říci svůj názor, ani tehdy, když neodpovídal uniformnímu myšlení dnešního světa. V momentě, kdy ale vyhlásil onu neslavnou amnestii a pak nepokrytě za svého nástupce zvolil prokomunistického opilce, ztratil i mou důvěru.

Emil Hácha byl loutka víc než kdokoliv před ním a po něm. Toho těžko hodnotit, protože nemohl a nesměl vůbec nic.

Klement Gottwald byl docela obyčejný patolízal, který viděl svůj vzor ve Stalinovi.

Prezidenti z padesátých až sedmdesátých let se mi hodnotí těžko. Tu dobu jsem nezažila, moc se o ní neučilo a moji protikomunističtí rodičové měli poměrně vyhraněný názor. Zažila jsem až Gustava Husáka. Reprezentativní osobnost on byl, ale že by dokázal něco zvláštního, s tím bych nesouhlasila. Ten tu Moskvu poslouchal na slovo, jako cvičený pes.

mosoj

Havel byl stejně kvalitní president jako dramatik.
Ještě tak seance na Hrádečku to asi uměl.

Nuk nuk

Názor na jeho hry může být subjektivní. Mně osobně se některé docela líbí, ale určitě bych našla x jiných umělců, kterým se stejnou myšlenku podařilo ztvárnit lépe, v tom máš jistě pravdu.

arygnoc

Zbynas:

pána Havka, proutníka, opilca a obyvateľa väzníc, autora niekoľkých neznámych spisíkov (do roku 1989), bohato dotovaného kecálka a filozofa o demokracii, manžela bezdetnej ženy v domácnosti, večne ho podvádzajúcej, bývalej šatnárky, NIKTO (okrem jeho kumpánov) nepoznal.

pre TÚTO krajinu (rozumej česko-slovensko) urobil akurát to, že na slovensku zničil strojárensky priemysel, v celej republike odfajčil poľnohospodárstvo, prepustil na slobodu kopec vrahov a násilníkov, a ukázal nám, ako ľahké je filozovať o demokracii (rozumej rovných príležitostiach) s miliónmi vo vrecku, ku ktorým prišiel bez toho, že by si ich nejako zaslúžil (zásluhy predkov nie sú JEHO zásluhy).

za zmienku s pochvalou stoja akurát masaryk, husák a svoboda – títo traja z ponúknutého výberu niečo pre TÚTO krajinu urobili (i keď husák potom otočil kabát) – masaryk štát vytvoril, svoboda ho opäť vracal národu a husák sa snažil (spočiatku) o návrat akej-takej demokracie.

a pán „tohle přece nemůžeme“ bol tak múdry, že ho ten post utvrdil iba o jeho panovníckych schopnostiach (ale tie by som rozhodne radšej pripísal pánovi zemanovi).

teda, priznajme, dobre už bolo.

xxxx*
pre tých, čo sa sťažujú, že nemôžu opalčekovať, tak sem: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/newtonova-tekutina
alebo
http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/19854 (hviezdičky)
alebo
http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/19854?f=6
xxxx*

mosoj

Máš můj souhlas. Všimni si jak pravdu lidé neradi. Hvězdičku máš, ale ještě hledám nějakou nominaci.