hapiky

Kteří živočichové nikdy neuvidí své rodiče?

Z důvodu, že rodič(e) zemře dříve, než se jeho potomek narodí.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Kupříkladu jepice, jejichž imaga (dospělci) žijí 1–3 dny, přičemž larva se z vajíčka líhne po cca 10 dnech. Nebo také někteří pavoučci, tam je poměrně časté, že se potomstvo „nedožije tatínka“, neboť po spáření ho samičky bez odkladu sežerou. Prostě samice, copak to neznáš? ;) :D :D

Další odpovědi
Kepler

Třeba losos. Po vytření velká část samců uhyne.

Drap

Takových je spousta, hlavně u hmyzu.

autacek

Třeba taková kudlanka led nábožná, ta sežere svého partnera už při pohlavním aktu.

hapiky

To, že samička sežere samečka, je jen půlka věcí.

autacek

Zato nejpalcovanější odpověď je „celá“ pravda. 😉
http://www.chov­zvirat.cz/zvi­re/3349-losos-obecny/