Avatar uživatele
veverka001

Kteří z ptáků patří mezi ,,největší cestovatele"?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Jahoda, kapka před 4829 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Ještě jsem našla dalšího.
Světovým rekordmanem ve vzdušném stěhování je rybák dlouhoocasý. Nevelký pták z hnízdišť v Arktidě prolétá skoro až do Antarktidy – a pak zas naopak. Tak každoročně uletí přes 40 tisíc km, což mu zabere osm měsíců ve vzduchu. Potravu si obstarává za letu lovem ryb, na které se snáší střemhlavým útokem.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:9Y­uRPb7i0-4J:www.21stole­ti.cz/view.php%3Fcis­loclanku%3D2004031­904+pt%C3%A1k+ces­tovatel&cd=7&hl=­cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-a&source=www.go­ogle.cz

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kapka

jako první mě napadl albatros stěhovavý
v odkazu jsou údaje z pozorování jeho tahu
http://www.ves­mir.cz/files/o­br/nazev/1995_086­_05/type/html
Doplňuji:
Tak já přidám ještě rorýse. Je to také stěhovavý pták. Přezimuje v Africe. A zajímavé na něm je, že celkově tráví většinu života ve vzduchu. Za letu žere, pije, odpočívá, spí a také se páří.
Když jsem bydlela v paneláku v desátém patře, byly tam kdesi skuliny, ve kterých rorýsi hnízdili. Několikrát se stalo, že nám za tmy vletěl rorýs otevřeným oknem do bytu /že by zrovna spal?/ Nechali jsme ho doma do rána a pak ho pustili.

Upravil/a: kapka

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Česká husa. V Čechách ji vychovají, v Německu jí porazí, v Polsku oškubají, na Ukrajině rozčtvrtí, na Slovensku zabalí jednotlivé porce, v Rakousku a Německu přistanou ty libovější porce ve zbytku Evropy ten zbytek a občas v rozvojových zemích jako humanitární pomoc konzervovaný sulc ze zbytků které nelze dodat do obchodů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pavel17cz

Kachna

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek