Rokio

Kteří uživatelé Odpovědi.cz jsou podle vás považováni za všeobecně známé a mají předpoklady stát se slavnými?

Podle mě mezi takové uživatele patří rozhodně Michal Kolesa. Dále pak uživatelka annas a uživatel Rokio. Možná by se do tohoto seznamu vešel ještě Kepler, Drap a aliendrone.

Kdo z uživatelů tohoto webu patří podle vašeho názoru do této kategorie?

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že to není třeba řešit. Přece ten umí to, ten zase tohle, když dáme všichni rady dohromady, prospějeme i Odpovědím.

Proslulým se stal Michal Kolesa, o němž byla napsaná divadelní hra. Stal se legendou českého internetu. Ale bohužel, tuto slávu si neužil.

„I kdyby sláva nebes dosahovala, krychlový metr země stačí ji přikrýt.“
Jaroslav Dvořáček
https://slide­player.cz/sli­de/849092/

Další odpovědi
Kepler

Taky si myslím, že je to plané uvažování, Všichni tu jsme anonymně a snad každý někomu pomohl dobrou odpovědí, nebo zajímavou otázkou. Ale jak to tak vidím, v místě svého bydliště bude nepřehlédnutelný týpek nádherný a úžasný aliendrone, známý nejen v Praze, ale i v blízkém okolí. 🙂

anonym

slavným se může stát kde kdo, ale určitě ne díky tomuto serveru 🙂 Uvědomte si jak slabá je zdejší návštěvnost, vždyť se tu v odpovědích pořád točí ti samí lidé (každý odpovídá na všechno, to už samo o sobě svědčí o tom že množství specialistů a specializovaných dotazů, které by vůbec někoho mohly zajímat je tu naprosto minimální) takže slávu opravdu nečekejte.

V zahraničí je nicméně běžné, že si lidé do životopisů uvádí svůj stackexchange rating rádce, tam se na to docela bere ohled protože to něco znamená, nedostanete tam palec jen tak za nějakou odpověď ale vždy jen za odpověď přesnou, vyčerpávající která perfektně vyřešila tazatelův problém. A takové body se rozhodně nezískávají tak snadno jako zde body za odpověď ve stylu „použij google“ nebo „nevím ale našel jsem to na wiki“

led

Čo je to sláva? Je to čosi, o čom sa veľa hovorí…

Pár postrehov k sláve človeka:
Sláva je veľmi únavná.
Slávny človek nie je nikdy sám.
Sláva v očiach iných zakrýva ľudskú tvár, slávychtiví, obdivovatelia, závistlivci vidia slávu, no nevidia človeka.

elkon

Hloupostmi se nezabývám, je mi to jedno a není to pro mě důležité. Pokud znám radu na smysluplný dotaz, rád ji poskytnu. To je vše co mne zde zajímá.

Drap

Nikdo. Čím bys chtěl být slavný třeba ty?

aliendrone

Aliendrone rozhodně NE!!!
Publicita je dobrá leda tak pro kašpárky a jim podobné existence, správný dron se jí štítí tak, až mu naskakují pupínky!

Podívej na Keplera – legendárního zpustlíka, postrach mravopočestných slečen a paní atd. atd., jehož sláva překročila i hranice kontinentů – jak dopadl? Dnes je tak provařený, že když jde po ulici, tak se ženy s pištěním zběsile ukrývají! Tedy jen část žen, ta druhá se naopak na něj doslova náruživě vrhá jako vlna tsunami! Jakákoliv nenápadnost je pro něj ZCELA VYLOUČENÁ!

Droni pracují naopak velmi, VELMI nenápadně, skrytě, prostě ani NEVÍŠ, i když je dron už přímo za tebou (oblíbená pozice k nečekanému zákeřnému útoku). A teď si představ, že do toho skvělého inkognita hodíš publicitu – to máš doslova „po žížalkách“! ;) :D :D

Kelt

všechna sláva polní tráva. známe lidi, respektive jejich přezdívky a podle odpovědí, dokážeme odhadnout znalosti, charakter a pod. A třeba soused od vedle je taky zaregistrován a nevíš to několik let.

marci1

Všeobecně známými a slavnými se stali i pánové: Rath, Kajínek, Řepka ap. 🙂

Rokio

Drap: Já chci být jenom slavným. Nejde mi o to se něčím proslavit.

Frontinus

Klasická psychiatrie pro to měla dokonce dva pojmy: Herostratismus a alkibiadismus. Alkibiadés, veden touhou po slávě, uřízl svému drahému a obdivovanému psovi ocas. Prostě aby se o něm mluvilo. Hérostratos z Efezu ze stejného důvodu podpálil chrám Artemis v Efezu. Občany Efezu tím naštval tak, že ho samozřejmě popravili – a odsoudili ho k zapomenutí, tím, že v Efezu bylo hrdelním zločinem i ho jakkoliv připomenout nebo napsat jeho jméno. Všichni nedrželi linii a tak se i on dočkal své posmrtné slávy…

Nemůžeš být jen slavný, pokud chceš být slavný, musíš se něčím proslavit. A dnes už ani to pálení chrámů nefunguje (vzpomeneš si například na osud dřevěného kostela v Třinci-Gutech?) a se psy by to bylo podobné. Takže asi budeš muset vyniknout v nějakém oboru a doufat, že jsi slavný alespoň pro odborníky (-:

anonym

Jinými slovy, chceš být slavný, ale současně nechceš udělat nic čím by sis nějakou formu slávy zasloužil … dobrý díl 🙂