Mirdas

Dnešní celebrity

Dříve jsme považovali za celebrity osobnosti jako Jana Wericha, Jana Zrzaveho, Karla Gotta, Bohumila Hrabala, Emila Zátopka, Věru Čáslavskou.

Dnes?

Dnes se tak označuje každý kdo má poměr s milionářem nebo se nechá zavřít do vily a podobně.

Jaký je Váš postřeh a kdo je podle Vás skutečná celebrita současnosti u nás ?

_

Doplňuji:

A dnešní skutečné celebrity ?
_

Nejlepší odpověď
briketka10

nezajímá mě bulvár ani
nevím kdo s kým spí a
jak si ustlal ?

Další odpovědi
ahold

V dnešní době je bohužel označován za celebritu každý, kdo má v zadku díru a mihne se před televizní kamerou.

Drap

Jedině snad Jára Cimrman a několik málo vědeckých kapacit.

anonym

„Milionářem“ je dneska, v podstatě, každý, kdo vlastní nějakou nemovitost…
😉
Nesmíš tolik věřit bulváru, ty ´hvězdičky´ žádnými celebritami nejsou, jen si na ně hrají (a nebo ani to ne, jen jsou tak označovány).

marci1

Bohužel v současnosti označení „celebrita“ neoznačuje člověka, který je „osobností“. Není tak označován člověk, který ve společnosti dosáhl vysokého uznání, ohlasu nebo povědomí. Obecně vzato je celebritou ten, kdo strhává pozornost médií. Měřítkem přitom nemusejí být jeho zásluhy, ale toliko zájem veřejnosti se o těchto lidech více dozvědět. ☹

NikkiHeat

Dnes je to hnus a plejáda neschopných neumělců…kultůra dostavá na frak (((

Kelt

Lidé, kteří vystupují v televizi a ukazují se, nejsou podle mne celebrity. A to ani politici, ani sportovci, herci umělci. Podle mne je celebrita ten, kdo má výsledky a je na špici v jakékoli oblasti. Lidé chtějí číst o některých lidech, o jejich životě, ale celebrita a osobnost, jsou dva odlišné pojmy.

Rocker

Dnes se za celebritu považuje každý,kdo kvákne v nějaký televizní soutěži.Lidi,kteří něco umí nebo něco dokázali,skoro nikoho nezajímají.Máme spoustu výborných lékařů a dalších odborníků,ale moc lidí o nich neví,protože většina tupců čte jen Blesk a zajímá se o to,kolik skleniček vypila Bartošová.

msi

Myslím si, že každý blbec pochopí, kdo je osobnost, celebrita, umělec apod.. V dnešní době je to tak znevážený!

lota

Myslím, že dnešní české celebrity jsou jen mediálně „schopné“. Takové hollywoodské celebrity si slávu zaslouží víc. Třeba taková Angelina Jolie (údajně nejvlivnější celebrita: http://magazin­.aktualne.cz/kul­tura/film/nej­vlivnejsi-celebritou-je-podle-forbesu-angelina-jolie/r~i:arti­cle:639180/) není jenom slavná, krásná, úspěšná, obdivovaná, ale (o tom se píše méně) i hodně angažovaná v charitě.

petra15

ahold má pravdu…vzdyt polovina televizních „celebrit“ (strasný anglicismus, jako, kdyby to neslo jinak)jsou buzíci…:-)

arygnoc

skutočne, význam slova celebrita je dnes používaný nesprávne.

novinári (najmä bulváru) si ho pletú s významom „známa osoba“, ktorá je neraz vytvorená z ničoho (vtiera sa mi spojenie „z hovna“ ) bulvárom (viď napr. koktova štika).

celebrita
● v spoločnosti alebo vo svojom odbore vážená osobnosť.

http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=ce­lebrita