FlAsh_7

Které stránce s novinkami nejvíce věříte?

Odpovědi
aliendrone

Veřit infiomačnímu portálu v dnešní době? Si děláš srandu? KAŽDÝ má přinejlepším (!) své vlastní úhly pohledu, více či méně objektivní. O tom, že MUSÍ zpívat písničku svého pána (bez vyjímky!) se snad ani nemusím zmiňovat.

Jediný způsob jak získat jakž takž relevantní informace (myslím pro „normálního“ jedince) je jejich široký sběr, počínaje mainstreamovými médii, přes „nepřátelskou propagandu“ (Aeronet apod.), konče těmi s „.onion“ a jejich následná DŮKLADNÁ ANALÝZA. Pravda se jen těžko dá schovat, lidská nedokonalost tomu napomáhá.

To ovšem vyžaduje značné intelektuální úsilí, pročež prakticky každý (včetně jinak i VELMI inteligentních jedinců!) se obvykle spokojí s tím co se mu „předhodí“, ti důslednější si projedou několik zdrojů a pokud se jejich tvrzení shodují, vezmou to jako fakt a dále neřeší. Důsledky jsou jasné. Nedávno zde padla otázka „Jak se nazývá dnešní doba?“ Někdo odpověděl myslím " doba informační", což JE pravda, ale mně se líbí spíš příměr „dezinformační doba“. ;)

Závěr – NEVĚŘ ničemu a nikomu! Informace PŘIJMI, ale pořádně se nad nimi zamysli, než si začneš dělat obrázek nebo dokonce závěry z nich plynoucí! Mohl bych ti dát TISÍCE příkladů, kdy dokonce oficiální místa zamlžují, překrucují, zamlčují podstatné skutečnosti, či dokonce vyloženě LŽOU! ;) :)

Lotr2008

Blesk.cz je zaručená kvalita!

ten který je

Věřím tomuto zdroji:
http://portal­.chmi.cz/aktu­alni-situace/hydro­logicka-situace/hydro­logicka-situace

anonym

za mě jsou to poslední dobou http://ceskeno­viny.cz (čtk), zprávy zásadně nepřibarvují a nedoplňují o svůj „vyhrocený emotivní názor“, nechávají na čtenáři aby si z prostých faktů udělal závěry sám. Což je proti jiným médiím docela sympatické. Na druhou stranu jejich styl neutrálního psaní může nějakému konzumentovi bulváru připadat nudný.

aliendrone

FlAsh7>>> Blahopřeji ke smysluplné otázce, jen tak dál! ;) :)