zzzzz

Myslíte, že ho pošlou do vazby, nebo že ho nechalí v klidu odjet?

http://www.no­vinky.cz/krimi/327566-policie-zatkla-lobbistu-rittiga-a-obvinila-ho-z-prani-spinavych-penez.html

Říkám si, že snad už by se konečně mohlo něco zlomit, aby takoví lidé byli trestáni.
Na druhou stranu si říkám, že je tak bohatý, že by si mohl koupit klidně celý soud, od sklepa až po půdu ☹
Doplňuji:
http://www.no­vinky.cz/krimi/327711-soud-zabavil-rittigovi-pas-a-nesmi-za-hranice.html

Vydává Monako občany?

Vzali mu český nebo monacký pas?

Nejlepší odpověď
Hamon

Poslední dobou se zdá, že se ledy začínají hýbat. Věřím, že bude poslední, kdo „nějakým zázrakem“ při domovní prohlídce zmizí :)
Nevěřím, že na něj bude uvalena vazba, ale rád bych se zmýlil.
Doplňuji:
Podle mých informací pan Rittig není občanem Monaka.

Další odpovědi
marci1

Pravděpodobně ne, i když v jeho případě by měla přijít tzv. „útěková vazba“ ( aby nemohl pláchnout do zahraničí ). Žije v Praze i Monaku (!), kde má již trvalé bydliště.
Doplňuji:
Zabavili mu pas a zakázali vycestovat, takže je to jasné. Monako není členem EU, takže není možné vystavit eurozatykač. Je ale smluvní stranou Evropské úmluvy o vydávání takže je možné, že vydání by bylo možné na základě mezinárodního zatýkacího rozkazu, pokud by byl příslušným soudem vydán. Jelikož na něj neuvalili vazbu, obávám se nejhoršího.
 http://www.no­vinky.cz/krimi/327711-soud-zabavil-rittigovi-pas-a-nesmi-za-hranice.html

pusinka50

Myslím, že ho jen tak rychle odejít nenechají. Lenka Bradáčová se „pustila do svého díla“. Obávám se spíše, že odvolají dříve jí, že na ni „něco“ najdou a zbaví se jí, je totiž zatím nejlepší ze šéfů pražských vrchních zástupců. Kdyby Rittiga po 2 dnech propustila na kauci z vazby, riskuje, že on zmizí z republiky. Myslím, že toto neudělá a že se se soudcem předem domluví, co je v případě Rittiga možné po právní stránce udělat.

Reezo

nic jiného mu nepřeju, než vezení. Rittig je jeden z těch, kteří nejvíce korumpují lidi. Své jmění nakradl praním špinavých pěněz, spoustu věcí uplácel atd… Jako perla na dortu, že se tam objevil ten korupčník Rampula… Aspoň, že už víme, že to táhnou spolu.