Radek.Netik

Které státy stoupily do 1. světové války?

Nejlepší odpověď
quentos

tzv. Trojspolek – Rakousko-Uhersko, Německo a Turecko, původně též Itálie; na straně druhé Trojdohoda – Velká Británie, Francie, Srbsko, později i Itálie a USA. Válka se postupně rozšířila i do dalších států, takže ktratší by byl nakonec seznam těch, které se jí neúčastnily.

Další odpovědi
Gorouš

R-U + Německo, později + Osmanská říše vs. Rusko + VB + Francie, později + Itálie + USA.

Poražení: Německo, R-U, Osmanská říše, částečně Rusko, které odstoupilo z války kvůli říjnové revoluci (VŘSR).