Tom20

Které slovo nepatří do řady?(rozklikněte) :D

traktor,sklej­pr,glejdr,bagr,vá­lec,stavební jeřáb

Odpovědi
Funna

sklejpr…protože to má být skRejpr…ale pokud je to jen překlep, tak válec…válec je geometrické těleso, ne stroj…chybí ti tam silniční, nebo parní…

huxa

Traktor, ostatní se používá na stavbách, apod.

Mimochodem, doufám, že ti za to sklejpr a glejdr někdo usekl prsty…

Lamalam

Pokud to je nějaká soutež, tak nevím, nevím.

sova123

Podle mě asi stavební jeřáb. Všechny ostatní stroje mají kola.

anonym

Co je to „sklejpr“ a „glejdr“???
😉
Pokud by to druhé slovo byl glajdr (glider), tak ten by tam nepatřil – jde o kluzák (větroň).
Jinak do té množiny nepatří – podle mne, „válec“ – není definováno, o jaký válec se jedná. A nebo taky jeřáb – to ostatní jsou ´zemní stroje´. A nebo taky traktor – nejde o stavební stroj.

Lamalam

sova123 – všechny ostatní stroje mají kola, třeba pásový traktor.

sova123

Dobře, ale když pracují tak se pohybují po zemi, kdežto jeřáb jen zdvihá předměty.