Rokio

Které nemoci ovlivňují charakter člověka?

Za spoustu chorob člověk nemůže, ale některé nemoci jsou způsobeny charakterovými vadami. Já se vás ptám, o které nemoci se jedná?

Podle mě mezi tyto nemoci patří obezita, pohlavní choroby a někdy i špatný zrak. Obezita je způsobena špatnou životosprávou a nedostatkem sportu, pohlavní choroba je zapříčiněna promiskuitním chováním a špatný zrak může být vyvolán častým seděním u počítače.

A které znáte vy nemoci, které mohou být způsobeny tím, že se člověk špatně chová?

Nejlepší odpověď
annas

Charakter, tedy pvaha člověka se může změnit, protože není vrozená, , ale utváří se výchovou a vlivem prostředí.

Pokud se podíváme na složky charakteru, např. mravní složku, tak třeba někdo zjistí, že má AIDS a volí pomstu. Když já, tak ty.

Nebo v zaměstnání – vidí, že vedoucí někoho preferuje, stane se z dotyčného třeba závistivý, až nenávistný člověk – vzniká stres, vliv na psychiku.

Vztah k lidem – třeba se u někoho projevío rasismus , vyjadřuje nadřazenost atd. Nebo výsměch někomu tlustému, může rovněž ovlivnit psychiku, způsobit uzavřenost atd.

U jiného třeba nemoc vyvolá pokoru, z rebela a nespkojence se stane člověk, který dodržuje životosprávu, zdravě jí atd.

Po infarktu či mozkové příhodě si začne vážit těch, kteří jsou kolem.

Některé nemoci jste zmínil, je to všechno individuální. Každý člověk je originál.

Další odpovědi
hapiky

Nejhorší a neléčitelná, ale fakt, fakt nejhorší diagnóza – je smrt! Ta změní doslova člověka k nepoznání!