Putin

Které náboženství je nejsvobodnější?

Žádné přikázání, žádné omezování ..
Doplňuji:
Kelt: Chápu, jak je to myšleno, ale myslel jsem to trochu jinak. Nemyslel jsem „žádné omezování, klidně konejte zlo“, spíše jsem myslel něco ve stylu „klidně konej zlo, ale budeš za to potrestán“. Zajímalo mě, jestli nějaké takové je a asi, jak už je tady zmíněno, se k tomu nejvíce blíží právě Buddhismus, i tak za odpověď díky! 🙂

Nejlepší odpověď
klumprt

Možná buddhismus. Kamarád, který jede v buddhismu diamantové cesty mi říkal, že můžeš dělat, co chceš, podobně jako ateista, ale některé věci se nedoporučují. Např. bezdůvodné zabití živého tvora, včetně mravence nebo vosy. Ale je už na každém, co považuje za bezdůvodné zabití, takže někteří se stávají vegetariány nebo vegany a jiní v klidu baští steaky.
Ovšem buddhismus není snad ani náboženství, jde spíše o návod jak naložit se svým životem bez nutnosti uctívání jakýchkoli nadpřirozených bytostí. I když některé směry buddhismu mají náboženský charakter hlavně v asijských zemích.

Další odpovědi
zzzlatokopka

pastafariáni 😁

to nosíš jen cedník na hlavě:-DDD

http://zpravy­.idnes.cz/fot­ka-s-cednikem-na-obcance-dc9-/domaci.aspx?c=A130731­_161720_brno-zpravy_lva

arygnoc

žiadne.

každé náboženstvo obťažuje napr. už príslušnosťou k cirkvi.

niečo iné je viera.

;-Q

Drap

Takové neni žádné

Kelt

Za feudalismu si lidé nemohli vybrat náboženství, víru, napříkld evangelici měli problémy. Ale náboženství a víru si nevybírám pro jeho negativa, ale jeho pozitiva. Co mi to přináší a ne v čem mě omezuje. Když kradu, pomlouvám, jsem vrah a střídám partnerky, tak takovému člověku určitě vadí křesťanské náboženství. Ale nějaká pravidla musí platit. Představ si žádné přikázání a omezení v dopravě, to by se jezdilo. Promiň, ale takové otázky může vytvořit omezený člověk.

jjj123456789

Jediné nábožensví je křesťanství, vše ostatní je modloslužba.

anonym

Nejsvobodnější náboženství je to,kterým si projdeš až nakonec skrze svou míru víry – pak osudová zkouška a není co řešit,prostě se pověsíš hlavou dolů jak netopýr,slepýš,pil…