Avatar uživatele
Neonka

Které léky a podpůrné prostředky bych měla mít doma připravené, až k nám dorazí chřipka ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? panenka, dudu, Radak před 4835 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

já spíš dbám na prevenci a takové věci mě nenapadají, chřipka k nám nechodí
Doplňuji:
Nemusíte tomu věřit , ale já tomu věřím a funguje to.

Jak se nenakazit v době chřipkového řádění
V roce 1919, kdy chřipka zabila víc než 40 milionů lidí, jeden lékař navštívil řadu rodin s dotazem, jestli potřebují pomoc proti chřipce. Mnozí už byli nakažení, mnozí už zemřeli.
Lékař jednou potkal sedláka a k jeho překvapení byli všichni z rodiny zdraví. Když se lékař
zeptal, co dělají jinak než ostatní, selka mu odpověděla, že
*DO MÍSTNOSTÍ DALI NÁDOBY S NEOLOUPANOU CIBULÍ. *
Lékař jí pochopitelně nevěřil a ptal se, jestli by mu dali jednu jejich cibuli, aby si ji prohlédl pod mikroskopem. Dali mu ji a on ji prohlédl, našel na ní viry chřipky. Cibule evidentně pohltila všechny viry a uchránila rodinu zdravou.
Slyšela to jedna kadeřnice a v provozovně postavila několik hrnků s cibulí a jako zázrakem nikdo z personálu se nenakazil chřipkou, ačkoliv byli nechráněni ve stálém ve styku se zákazníky.
Protože je to laciná věc, vyplatí se zkusit to jak doma, tak v zaměstnání a uvidí se, jestli to bude účinkovat. My jsme to udělali a chřipku jsme opravdu nedostali. Když to pomůže tobě a tvým blízkým ke zdraví, je to pro vás to nejlepší. Když náhodou někdo onemocní, stejně moc neztratíš, jen něco drobných za cibuli.

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

Já mám doma Paralen,Nurofen,Sto­dal ,Jitrocelový sirup,Olinth kapky do nosu,Bromhexinové kapky na kašel,Stoptusin kapky,Ditustat kapky,mám toho více takže připravená kdyby k nám chřipka dorazila jsem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Doporučuji dobrou slivovici a z těch podpůrných manžela možná milence. Nebo naopak?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terryle

Asi hlavně zásobu vitamínů – ideální se jima předzásobit, nejlíp v přírodní podobě – ovoce a zelenina.
No a kdyby chřipka přišla, tak něco na horečku (co Ti zabírá, je to individuální – paralen, coldrex, nurofen atd), nosní kapky, případně i něco proti kašli. Bylinkový čaje – máta, nějaká směs na kašel, případně lékořice atd. Med, citron, cibule, česnek. A slivovice! :))
Třeba se pak chřipka Tvému domovu vyhne, když uvidí, že jsi na ni nachystaná.. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Až dorazí je pozdě. Podpůrné prostředky jako vitamíny apod. na posílení imunity jsou potřeba již teď.
Nicméně někteří přitroublíci jako já se nechali i včas naočkovat, tak chřipku očekáváme s nadějí, že to nebude silná „rána“ kdy člověk leží několi dní v horečkách a bolí ho „celý člověk“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
simonka

Já mám osvědčeno denně vymačkat půl citronu do neperlivé vody a budete jako rybička.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Je to opravdu především o prevenci. Dlouhodobě praktikuji otužování, ráno na lačno piji v teplé vodě rozmíchanou lžíci medu a skořice, obden se večer opaluji horským slunkem. Snažím se neprochladit, zejména od nohou a vyhýbám se v rámci možností větším sešlostem lidí. Díky tomu jako zimu pociťuji až teploty pod mínus deset, netrpím, rýmou, kašlem ani angýnami.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Málče

Zkus PREVENTAN, mě pomáhá. Užívá se preventivně, pak by k vám ta chřipka neměla dorazit. Ale slivovice taky není špatný nápad.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dagry

Hanulko tak tos mě pobavila 🙂 Já, když jsem si přečetla dotaz, tak jsem si v duchu řekla „hlavně mít doma hodně cibule“ a pak jsem si přečetla tvoji odpověď.
Tak to je fakt dost dobrý 🙂

před 4835 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek