Neonka

Které léky a podpůrné prostředky bych měla mít doma připravené, až k nám dorazí chřipka ?

Nejlepší odpověď
hanulka11

já spíš dbám na prevenci a takové věci mě nenapadají, chřipka k nám nechodí
Doplňuji:
Nemusíte tomu věřit , ale já tomu věřím a funguje to.

Jak se nenakazit v době chřipkového řádění
V roce 1919, kdy chřipka zabila víc než 40 milionů lidí, jeden lékař navštívil řadu rodin s dotazem, jestli potřebují pomoc proti chřipce. Mnozí už byli nakažení, mnozí už zemřeli.
Lékař jednou potkal sedláka a k jeho překvapení byli všichni z rodiny zdraví. Když se lékař
zeptal, co dělají jinak než ostatní, selka mu odpověděla, že
*DO MÍSTNOSTÍ DALI NÁDOBY S NEOLOUPANOU CIBULÍ. *
Lékař jí pochopitelně nevěřil a ptal se, jestli by mu dali jednu jejich cibuli, aby si ji prohlédl pod mikroskopem. Dali mu ji a on ji prohlédl, našel na ní viry chřipky. Cibule evidentně pohltila všechny viry a uchránila rodinu zdravou.
Slyšela to jedna kadeřnice a v provozovně postavila několik hrnků s cibulí a jako zázrakem nikdo z personálu se nenakazil chřipkou, ačkoliv byli nechráněni ve stálém ve styku se zákazníky.
Protože je to laciná věc, vyplatí se zkusit to jak doma, tak v zaměstnání a uvidí se, jestli to bude účinkovat. My jsme to udělali a chřipku jsme opravdu nedostali. Když to pomůže tobě a tvým blízkým ke zdraví, je to pro vás to nejlepší. Když náhodou někdo onemocní, stejně moc neztratíš, jen něco drobných za cibuli.

Další odpovědi
panenka

Já mám doma Paralen,Nurofen,Sto­dal ,Jitrocelový sirup,Olinth kapky do nosu,Bromhexinové kapky na kašel,Stoptusin kapky,Ditustat kapky,mám toho více takže připravená kdyby k nám chřipka dorazila jsem.

tom004

Doporučuji dobrou slivovici a z těch podpůrných manžela možná milence. Nebo naopak?

Terryle

Asi hlavně zásobu vitamínů – ideální se jima předzásobit, nejlíp v přírodní podobě – ovoce a zelenina.
No a kdyby chřipka přišla, tak něco na horečku (co Ti zabírá, je to individuální – paralen, coldrex, nurofen atd), nosní kapky, případně i něco proti kašli. Bylinkový čaje – máta, nějaká směs na kašel, případně lékořice atd. Med, citron, cibule, česnek. A slivovice! :))
Třeba se pak chřipka Tvému domovu vyhne, když uvidí, že jsi na ni nachystaná.. :)

venkovan

Až dorazí je pozdě. Podpůrné prostředky jako vitamíny apod. na posílení imunity jsou potřeba již teď.
Nicméně někteří přitroublíci jako já se nechali i včas naočkovat, tak chřipku očekáváme s nadějí, že to nebude silná „rána“ kdy člověk leží několi dní v horečkách a bolí ho „celý člověk“.

simonka

Já mám osvědčeno denně vymačkat půl citronu do neperlivé vody a budete jako rybička.

dudu

Je to opravdu především o prevenci. Dlouhodobě praktikuji otužování, ráno na lačno piji v teplé vodě rozmíchanou lžíci medu a skořice, obden se večer opaluji horským slunkem. Snažím se neprochladit, zejména od nohou a vyhýbám se v rámci možností větším sešlostem lidí. Díky tomu jako zimu pociťuji až teploty pod mínus deset, netrpím, rýmou, kašlem ani angýnami.

Málče

Zkus PREVENTAN, mě pomáhá. Užívá se preventivně, pak by k vám ta chřipka neměla dorazit. Ale slivovice taky není špatný nápad.

dagry

Hanulko tak tos mě pobavila 🙂 Já, když jsem si přečetla dotaz, tak jsem si v duchu řekla „hlavně mít doma hodně cibule“ a pak jsem si přečetla tvoji odpověď.
Tak to je fakt dost dobrý 🙂