TEREZA.B

Které další z planetek (Ceres) mají tvar pravidelné koule?

Nejlepší odpověď
Quimby

No vzhledem k tomu, že už jich je kolem 600 000, tak určitě nějaké kulaté budou. Samozřejmě jich je minimum pojmenováno, většina má pouze technické názvy.

Ale pokud budu jmenovat ty kulatější, tak Eris, Makemake, Pluto, 2007 OR10, 50000 Quaoar, Charon
Netvrdím, že je to správně, protože se moc neví jak vypadají, tvar se nedá z takové vzdálenosti moc určit, ale jsou relativně kulaté a celkem velké. Malé planetky totiž většinou moc kulaté nebývají.