Rokio

Která práva má váš pes?

Může být váš pes doma, nebo pouze na zahradě v boudě? Pokud může být doma, má přístup do všech místností? Může váš pes na nábytek? Má váš pes nárok na žrádlo každý den, nebo jeden den hladoví, protože je to šelma, která má něco vydržet? Vlastní váš pes nějaké hračky? Má k nim vlastnické právo?

Odpovědi
hapiky

Stejně jako lidská práva jsou i psí práva.

Emefej

Naši psi jsou anarchisti, neuznávají žádný řád a nastavená pravidla ignorují.

JežíšKristus

Do baráku nesmí, je venku. Má povinnost hlídat celou zahradu a okolí kolem domu. Nesmí chodit ven na ulici, pokud není na vodítku – překvapivě tomu rozumí.
Má právo na žrádlo 1× denně večer a permanentní přísun vody. Má několik hraček – zejm. ze tkaniny, takové ty silné provazy. Plastové a pískací hračky nedělají dobře – mohou způsobit falešné hárání.
Umí přijít k noze, sednout a lehnout. Rozumí pokynům jen podle sluchu, nemusí se jí nic ukazovat. Také rozumí pouze ukázanému povelu bez slov. Nejsem odborník na psy, ale tyhle pokyny jsem ji naučil, je to jen o opakování. Člověk musí psovi věnovat čas, a pak si spolu chtě nechtě začnou rozumět.
Náš pes má také svůj přístřešek – boudu.

Kelt

Tak psa nemám. A nejde o psí práva, ale o to, co mu majitel povolí a jak si ho vycvičí. Každý případ by se měl posuzovat jednotlivě. Když má někdo pokojového psa a bojového psa, tak budou mít různá práva a to podle toho, jak to vezmeš.

Lgee

Psi už ze své podstaty žádná práva mít nemohou (povaha, charasterika)