Nikča13

Krychle o hmotnosti 600 g je zavěšena na siloměru a ponořená do vody. Siloměr ukazuje údaj 4N.Urči hustotu látky krychle

Stejnorodá krychle o hmotnosti 600 g je zavěšena na siloměru a celá ponořená do vody. Siloměrem naměříme údaj 4 N. Urči hustotu látky, ze které je vyrobena tato krychle. Tahhle zní otázka prosím odpověď.

Nejlepší odpověď
Alesh

Máš tíhu krychle = hmotnost * gravitační_zrychle­ní. Jenže siloměr ukazuje míň protože je nadlehčována silou, která se rovná tíze kapaliny tělesem vytlačené. Z toho odvodíš objem krychle a pak už triviální výpočet hustoty krychle. Dyť je to tak jednoduché. 😉

Další odpovědi
orwell

Když poslechneš pokyny užiatele Alesh, měla by ti vyjít hustota materiálu krychle 3kg/dm3. To jen tak pro kontrolu.

JájsemRaibek

To, co jsi napsala Nikčo není otázka, ale zadání úkolu a nikdo tu nic určovat nebude. To máš určit ty a ne my.