Králík by měl mít stále něco, co může okusovat, jinak se mu zkazí zuby?

To mu odstaňuje nečistoty z chrupu? Kolik má vůbec zubů? Více jak člověk?

Nejlepší odpověď
Drap

Králík má 4 horní řezáky za nimi má ještě dva menší řezáky, Dva spodní řezáky a potom stoličky. Zuby králíkovi rostou po výměně mléčných zubů zuby celý život. Uvadí se že horní cca 2mm za týden, spodní ještě rychleji2,5mm za týden. Pokud by si zuby neobrušoval, stejně jako jiní hlodavci, zuby by mu přerostly, nešly by do skusu, nebo by se ulomily. V obou případech by králík zřejmě pošel hlady. To, že by u bobrů prorostly zuby do mozku, je nesmysl

Další odpovědi
Kulpix

Jak říká DRAP- musí si je obrušovat. Nejlépe na nějaké větvi.

marci1

Trvalé zuby rostou králíkovi stále, proto se jím říká“zuby s otevřeným kořenem” a králíci si je musí stále obrušovat. Jsou určené k rozmělňování pevné rostlinné vlákniny.Konti­nuální růst zubů zachraňuje králíky před smrtí hladem, protože zuby např. lidského typu by se zcela obrousily během několika měsíců. Naneštěstí sklovina takových zubů je poměrně tenká, což znamená, že zuby jsou náchylné k frakturám. 🙂
Názvy a počty zubů ve zdroji:

http://www.hvet­.cz/content/o­nemocn%C4%9Bn%C3%­AD-zub%C5%AF-u-kr%C3%A1l%C3%­ADk%C5%AF

Tw!st

Nevím jak to je u králíka ale slyšel jsem u bobra že pokud by něco neohryzoval tak mu prorostou zuby do mozku.