Pokročilý

Krabička!(zajimavá otázka!)

Ke mě přijde PPl(Poštačka)jedno kdo a chce mi dat krabička s Mp3 přehravačem ktery jsem si objednal a ten Mp3 přehravač tam neni mam pravo na to abych mu to dala a nedala bych mu penize ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Ne.
Pošta neručí za obsah balíku, pokud není poškozen obal - pošta posílá (doručuje) balík, ale nebalí jej.
Takovou situaci musíš řešit s odesilatelem - prodejcem.

Další odpovědi:

Zlatý

Místo otazníku v otázce vidím dva vykřičníky, navíc označení zajímavé otázky předem a samotným tázajícím, což přijde zajímavé zase mně ;-)
Nicméně, povinností doručovatele není odpovídat za obsah, ale doručit. Máš pouze možnost převzít/nepřevzít.

Zlatý

Troška z praxe:

pri preberaní na dobierku:
ak ZAPLATENÚ dobierku otvoríte na pošte a neobsahuje deklarovaný obsah, treba zavolať políciu.

Polícia obsah balíka i balík samotný vracia pošte (a následne ho ukladá do depozitu ako dôkaz), pošta vám peniaze vráti a polícia rieši prípad ako podvod - dotyčný peniaze nedostane a vy ste o ne neprišiel (a pošta tiež nie je poškodená).

Podobne to treba riešiť i s doručovateľskou službou - požiadať doručovateľa o 2 minúty strpenia, otvoriť balík a prípadne postupovať tak isto ako na pošte - a prepravca (doručovateľská služba) vám peniaze vráti a to hneď (musí zo zákona, sú na to nejaké judikatúry a v praxi sa to používa) - odosielateľ peniaze nedostane, vy ste o ne neprišiel a zasa začína kolotoč vyšetrovania trestného činu.

Samozrejme, všetko prebieha za asistencie polície, lebo sa jedná o zmarenie trestného činu (podvod).

Přejímka balíčků ale probíhá jinak:
při doručení domů podepíšeš převzetí balíku a převezmeš si jej, doručovatel určitě nečeká na to, až balík otevřeš a zkontroluješ
při převzetí balíku na poště podepíše převzetí balíku a doručovatelka ti jej přes okénko nebo otočnou plošinku předá. Ani v tom případě nikdo nečeká na to, až balík otevřeš a zkontroluješ obsah

V případě, že Tě dodavatel zboží podvedl, zkus mu zavolat a žádej zpět peníze nebo nové zboží. Ještě lepší by byla písemná výzva k nápravě, protože bys měl o tom doklad. Pokud se Ti nedostane rozumného vysvětlení, tak zajdi incident nahlásit na policii. Informací o nepoctivosti některých vykuků jsou plné zprávy, tak nikoho takového nenechej, aby z Tebe dělal hlupáka.

hod po ni rododendron

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.