kurec

Krabička!(zajimavá otázka!)

Ke mě přijde PPl(Poštačka)jedno kdo a chce mi dat krabička s Mp3 přehravačem ktery jsem si objednal a ten Mp3 přehravač tam neni mam pravo na to abych mu to dala a nedala bych mu penize ?

Nejlepší odpověď
anonym

Ne.
Pošta neručí za obsah balíku, pokud není poškozen obal – pošta posílá (doručuje) balík, ale nebalí jej.
Takovou situaci musíš řešit s odesilatelem – prodejcem.

Další odpovědi
www

Místo otazníku v otázce vidím dva vykřičníky, navíc označení zajímavé otázky předem a samotným tázajícím, což přijde zajímavé zase mně 😉
Nicméně, povinností doručovatele není odpovídat za obsah, ale doručit. Máš pouze možnost převzít/nepřevzít.

arygnoc

Troška z praxe:

pri preberaní na dobierku:
ak ZAPLATENÚ dobierku otvoríte na pošte a neobsahuje deklarovaný obsah, treba zavolať políciu.

Polícia obsah balíka i balík samotný vracia pošte (a následne ho ukladá do depozitu ako dôkaz), pošta vám peniaze vráti a polícia rieši prípad ako podvod – dotyčný peniaze nedostane a vy ste o ne neprišiel (a pošta tiež nie je poškodená).

Podobne to treba riešiť i s doručovateľskou službou – požiadať doručovateľa o 2 minúty strpenia, otvoriť balík a prípadne postupovať tak isto ako na pošte – a prepravca (doručovateľská služba) vám peniaze vráti a to hneď (musí zo zákona, sú na to nejaké judikatúry a v praxi sa to používa) – odosielateľ peniaze nedostane, vy ste o ne neprišiel a zasa začína kolotoč vyšetrovania trestného činu.

Samozrejme, všetko prebieha za asistencie polície, lebo sa jedná o zmarenie trestného činu (podvod).

anonym

Přejímka balíčků ale probíhá jinak:
při doručení domů podepíšeš převzetí balíku a převezmeš si jej, doručovatel určitě nečeká na to, až balík otevřeš a zkontroluješ
při převzetí balíku na poště podepíše převzetí balíku a doručovatelka ti jej přes okénko nebo otočnou plošinku předá. Ani v tom případě nikdo nečeká na to, až balík otevřeš a zkontroluješ obsah

V případě, že Tě dodavatel zboží podvedl, zkus mu zavolat a žádej zpět peníze nebo nové zboží. Ještě lepší by byla písemná výzva k nápravě, protože bys měl o tom doklad. Pokud se Ti nedostane rozumného vysvětlení, tak zajdi incident nahlásit na policii. Informací o nepoctivosti některých vykuků jsou plné zprávy, tak nikoho takového nenechej, aby z Tebe dělal hlupáka.

mr. X

hod po ni rododendron