Avatar uživatele
caperland

kousnuti od klíštěte

dobrý den, na noze jsem asi objevil kousnutí od klíštěte( okolo rány zarudle, 3mm) jsem proti klíšťatům očkován. Ale jlze přesto dostat nějakou tu nemoc ? mám vůbec jít k doktorovi?? předem děkuji za odpoved

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3946 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Očkování je u lidí možné pouze proti encefalitidě.
Borrelióza ti stále
v případě kousnutí infikovaným klíštětem hrozí.
Nepanikař, ale zajdi si k lékaři, který ti asi provede odběr krve a v případě nutnosti zahájí léčbu.

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, beer Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Očkovaná jsi „pouze“ proti klíšťové encefalitidě. Pokud si nejsi jistá že tě kouslo klíště a i kdyby jsi si byla jistá , lékař ti krev neodebere dříve jak za 4 – 5 týdnů, pokud se k tomu vůbec odhodlá. Dříve to nemá cenu. Teprve až za tuto dobu se pozná zvýšení protilátek. Proto nelituji peněz a každé zakouslé klíště posílám na rozbor do laboratoří. Pokud je infikované je to důvod k okamžité preventivní léčbě a lékaři to neodmítají. Výsledek mám do tří dnů na emajlu a do týdne poštou. Již jsem tady o tom psal.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

V každém případě navštivte lékaře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Očkování není proti všem nemocím, které klíšťata přenášejí.
A to klíště tam nebylo?
Mohl to být i jiný hmyz.
Jak to je dlouho?
Ránu sleduj a pokud by se to zvětšovalo, zhoršovalo, zajdi k lékaři.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Zvláštní je, že takovou zarudlou ranku může způsobit i slunéčko sedmitečné. Bohuže, také s katastrofálními následky. Očkován budeš nejspíš proti klíšťové encefalitidě, ale ne proti borelioze. Pokud je okolí vpichu zarudlé, bude to chtít každopádně přeléčit antibiotiky. Čekat není na co. K doktorovi rozhodně běž.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

ad mosoj: kam ta klíšťata posíláš, jak je posíláš a jaká je cena za jeho vyšetření?
To by mě zajímalo (a jistě i další) jestli je nějaká „spádová“ laboratoř v každém okrese atd. Díky!

před 3946 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek